Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dozór za fałszywe zawiadomienie o podłożeniu ładunku wybuchowego

Data publikacji 01.08.2016

Zebrany przez policjantów z Łomianek materiał dowodowy oraz ustalenia kryminalnych z komendy w Starych Babicach pozwoliły na zatrzymanie mieszkańca gminy. Mężczyzna usłyszał zarzut fałszywego zawiadomienia o podłożeniu ładunku wybuchowego. Sławomir J. swoim zachowaniem wywołał niepotrzebne czynności służb odpowiedzialnych za ochronę bezpieczeństwa i porządku publicznego mające na celu uchylenie zagrożenia. Prokurator, na wniosek Komendanta Komisariatu Policji w Łomiankach, objął 56-latka policyjnym dozorem.

W czerwcu br. dyżurny komisariatu w Łomiankach otrzymał zgłoszenie o podłożeniu ładunku wybuchowego, które zostało wykonane na numer alarmowy. Ładunek miał zostać podłożony w pobliżu miejsca, gdzie odbywał się cykl zabaw tanecznych dla mieszkańców gminy. Zdarzenie to mogło zagrażać życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w znacznych rozmiarach. 

Zgłaszający mężczyzna, w momencie przekazywania informacji o ładunku, wiedział, że zagrożenie nie istnieje. Pomimo to swoim zachowaniem wywołał niepotrzebne czynności służb odpowiedzialnych za ochronę bezpieczeństwa i porządku publicznego mające na celu uchylenie tego zagrożenia.

Zebrany przez policjantów z Łomianek materiał dowodowy i ustalenia kryminalnych z komendy w Starych Babicach pozwoliły na ustalenie osoby odpowiedzialnej za fałszywe powiadomienie. Kryminalni zatrzymali Sławomira J. Mieszkaniec gminy usłyszał zarzut fałszywego zawiadomienia o podłożeniu ładunku wybuchowego. Prokurator przychylił się do wniosku komendanta komisariatu i zastosował wobec 56-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mm)

Powrót na górę strony