Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek w wesołym miasteczku - 3 osoby ranne

Data publikacji 01.08.2016

Trwają czynności mławskiej policji i prokuratury w sprawie wypadku, do którego doszło podczas festynu w Szreńsku. Karuzela, z której korzystało kilka osób, złamała się u podstawy i runęła na ziemię. Urządzenie obsługiwało dwóch nietrzeźwych operatorów.

Do zdarzenia doszło 31 lipca o godz. 21:20. W wyniku wypadku ranne zostały trzy kobiety (15,16 i 28 lat). Ranne to mieszkanki powiatu mławskiego. 28-latka m.in. z obrażeniami żeber została przewieziona do szpitala w Mławie. Dwie ranne nastolatki przewieziono do szpitali w Ciechanowie i Żurominie, gdzie pozostały na obserwacji.

Jak wynika z ustaleń, do wypadku doszło na terenie boiska, na którym rozstawiło się wesołe miasteczko. Podczas pracy tzw. karuzeli kielichowej, doszło do jej złamania. W momencie wypadku korzystało z niej kilka osób. Jak się okazało, dwaj pracownicy przydzieleni do obsługi karuzeli byli nietrzeźwi. Jeden z nich miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu, drugi ponad 1 promil.

Karuzela była częścią wesołego miasteczka, należącego do prywatnej firmy z Łodzi. Mławska policja zatrzymała obu nietrzeźwych pracowników, obsługujących karuzelę oraz właściciela wesołego miasteczka.

Zgodnie z art. 160 Kodeksu karnego, za narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w sprawie prowadzi mławska policja oraz prokuratura. Trwa wyjaśnienie przebiegu zdarzenia.  

(KWP Radom / mm)

Powrót na górę strony