Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli ponad 11,3 tys. porcji narkotyków

Data publikacji 01.08.2016

Na 3 miesiące do aresztu trafił mężczyzna, który został zatrzymany przez oleśnickich policjantów, a podejrzany o posiadanie znacznej ilości narkotyków i wprowadzenie ich do obrotu. W jego domu funkcjonariusze znaleźli amfetaminę oraz marihuanę, z których można było uzyskać ponad 11,3 tys. porcji handlowych. Ponadto, ujawniono także precyzyjną wagę elektroniczną, która prawdopodobnie służyła do porcjowania nielegalnych substancji. Zatrzymanemu za czyny, o które jest podejrzany, grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z oleśnickiej jednostki od pewnego czasu obserwowali podejrzewanego o handel narkotykami. Mężczyzna przebywał w jednym z mieszkań na terenie miasta.

Na podstawie zebranych materiałów operacyjnych funkcjonariusze postanowili dokładnie sprawdzić jego miejsce zamieszkania. Okazało się, że policjanci ujawnili tam i zabezpieczyli środki odurzające głównie w postaci amfetaminy oraz marihuany, z których można było uzyskać ponad 11,3 tys. porcji handlowych. W mieszkaniu znajdowała się także precyzyjna waga elektroniczna, która służyła prawdopodobnie do porcjowania narkotyków. W związku z tym 33-letni mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci ustalają, skąd pochodziły środki odurzające i jakie było ich przeznaczenie. Niewykluczone, że w sprawie będą kolejne zatrzymania.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty w prokuraturze i odpowie za posiadanie znacznej ilości środków odurzających oraz za wprowadzanie ich do obrotu, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd zdecydował już o zastosowaniu wobec zatrzymanego tymczasowego aresztu na 3 miesiące.

KWP Wrocław / ig

Opis filmu: Policjanci zabezpieczyli ponad 11,3 tys. porcji narkotyków

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 22.25 MB)

Powrót na górę strony