Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dolnośląscy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem wracających ze ŚDM pielgrzymów

Data publikacji 01.08.2016

Policjanci w ramach zabezpieczenia Światowych Dni Młodzieży czuwają nad bezpieczeństwem pielgrzymów wracających z Krakowa na Dolny Śląsk lub przejeżdżających w drodze powrotnej przez teren województwa. Patrole ruchu drogowego wspierają też policjanci ze śmigłowca, który patroluje drogi z powietrza. Podczas największej fali powrotów i do chwili obecnej nie odnotowano żadnych zdarzeń.

Dolnośląscy policjanci od 19 lipca br. czuwają nad bezpieczeństwem pielgrzymów, którzy uczestniczyli w Światowych Dniach Młodzieży, organizowanych w Krakowie. Jednak jeszcze przed ich rozpoczęciem, kilkanaście tysięcy pielgrzymów zawitało na Dolny Śląsk, gdzie uczestniczyli w różnego rodzaju przedsięwzięciach i imprezach organizowanych w ramach Dni w Diecezjach.

Policjanci byli obecni we wszystkich newralgicznych miejscach związanych z pobytem pielgrzymów. Dużym wyzwaniem było też zabezpieczenie wjazdu pielgrzymów niemal w jednym czasie do Krakowa. Po kilku dniach spędzonych na terenie małopolski i spotkaniach z Papieżem Franciszkiem, wielu pielgrzymów wraca na Dolny Śląsk lub przejeżdża w drodze powrotnej przez teren województwa.

Dlatego policjanci kontynuują działania na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa. Policjanci ruchu drogowego monitorują przejazdy pod kątem bezpieczeństwa, a także w razie potrzeby upłynniają ruch. Policjanci monitorują drogi z ziemii i z powietrza. Obserwując drogi z policyjnego śmigłowca, przekazują informacje o sytuacji policjantom pełniącym służbę na drogach.

Podczas największej fali powrotów i do chwili obecnej nie odnotowano żadnych zdarzeń. Całość prowadzonych działań na bieżąco jest analizowana i koordynowana przez funkcjonariuszy pełniących służbę w Policyjnym Centrum  Dowodzenia Podoperacją „Wrocław”.

(KWP Wrocław / mm)

  • policyjny śmigłowiec
  • widok ze śmigłowca

Film Dolnośląscy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem wracających ze ŚDM pielgrzymów także z powietrza

Opis filmu: Dolnośląscy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem wracających ze ŚDM pielgrzymów także z powietrza

Pobierz plik Dolnośląscy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem wracających ze ŚDM pielgrzymów także z powietrza (format mp4 - rozmiar 19.34 MB)

Powrót na górę strony