Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionego 9-latka

Data publikacji 02.08.2016

Wczoraj po południu 9-letni chłopiec podczas przejażdżki rowerowej ze starszym bratem zgubił się w lesie na terenie powiatu przasnyskiego. Szukało go kilkudziesięciu policjantów, strażaków i pies tropiący. Chłopca całego i zdrowego odnaleziono na terenie sąsiedniego powiatu.

Wczoraj po południu dyżurny przasnyskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 9-letniego chłopca, który wraz ze swoim starszym bratem wybrał się rowerem na ryby. Po przejechaniu kilku kilometrów w lesie chłopcy się rozdzielili i 14-latek stracił kontakt z bratem. Początkowo rodzice chłopca i sąsiedzi sami szukali zaginionego, gdy to jednak nie przynosiło rezultatu powiadomili Policję.

Przasnyscy funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania.  Sytuacja była poważna gdyż chłopiec zgubił się w lesie, a dzień dobiegał końca.

Około godziny 20:00 do dyżurnego przasnyskiej komendy zadzwoniła kobieta informując, że na swoim polu znalazła chłopca z rowerem, który wyglądem przypomina zaginionego. Jak się okazało faktycznie był to poszukiwany 9-latek. Chłopiec przejechał na rowerze niemal 20 kilometrów.

W poszukiwaniach brało udział kilkudziesięciu policjantów, strażaków oraz pies tropiący.

Odnalezione dziecko nie posiadało żadnych obrażeń, zostało przekazane pod opiekę rodzicom.

(KWP Radom / mm)

Powrót na górę strony