Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Dziękujemy policjantom za ich profesjonalizm"

„W imieniu mieszkańców Wieliczki i pielgrzymów ŚDM dziękujemy całej Komendzie Powiatowej Policji w Świdniku za wsparcie i za możliwość poznania Waszego życia codziennego” – tymi słowami podkreślili uznanie dla służby świdnickich policjantów redaktorzy portalu lokalnego Życie Wieliczki.

Dzisiaj do Komendy Powiatowej Policji w  Świdniku wpłynęło pismo lokalnego portalu Życie Wieliczki. Redakcja na ręce insp. Grzegorza Hołub - Komendanta Powiatowej Policji w  Świdniku, złożyła serdeczne podziękowania za wsparcie podczas ŚDM oraz profesjonalizm policjantów świdnickiej drogówki. Mowa o asp. Grzegorzu Korczu oraz st. asp. Arturze Kucharskim. „Zdajemy sobie sprawę z tego, że podziękowania należą się wszystkim funkcjonariuszom, ale tych Panów mieliśmy okazję poznać i towarzyszyć im podczas pracy. Zabezpieczenie ŚDM to było trudne zadanie dla wszystkich służb, szczególnie dla tych z odległych województw, którzy przyjechali do nas nie znając topografii miasta. Wymienieni funkcjonariusze wykazali się bardzo wysokim profesjonalizmem i podejściem do zaistniałej sytuacji. W ciągu zaledwie kilku godzin nauczyli się od nas topografii miasta i okolic, co pozwoliło im sprawnie kierować pielgrzymów i kierowców do właściwych miejsc.

Byłam świadkiem, że spragnionym pielgrzymom oddali swoje zapasy wody. Stali na posterunku najpierw w upale, później w ulewnym deszczu, przemoczeni do suchej nitki. Udzielali informacji w języku polskim, angielskim i rosyjskim pielgrzymom z całego świata. Przez dwa dni przez punkt przeszło kilkaset tysięcy osób, niektórzy z nich wymagali pomocy medycznej, niektórzy rozdzielili się w tłumie, tych sytuacji mogłabym wymieniać wiele. Jak to w życiu bywa zdarzali się poirytowani sytuacją, że np. wstrzymano ruch pociągu czy niektórych ulic. Stoicki spokój i pełen profesjonalizm funkcjonariuszy w takich „nerwowych sytuacjach” zrobił na nas bardzo duże wrażenie. Mieliśmy okazję zobaczyć na czym tak naprawdę polega praca policji, z jakim wielkim trudem i w jakich warunkach się ją wykonuje.

Dziękujemy całej Komendzie Powiatowej Policji w Świdniku za wsparcie podczas tych dni i za możliwość poznania Waszego życia codziennego”.

Za skierowane słowa świdniccy policjanci serdecznie dziękują. Bycie policjantem to służba na rzecz bezpieczeństwa drugiego człowieka i jego mienia, bez względu na czas i miejsce. Mundurowi dziękują za dobrą współpracę i słowa uznania.

(KWP w Lublinie / ms)

Powrót na górę strony