Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczaliśmy ŚDM nie tylko w Częstochowie

Data publikacji 02.08.2016

Wizyta Papieża Franciszka w Częstochowie była wydarzeniem, do którego śląscy policjanci przygotowywali się wiele miesięcy. Na Częstochowie nie kończyło się jednak zaangażowanie naszych stróżów prawa w zabezpieczenie Światowych Dni Młodzieży. Policjanci czuwali nad ich przebiegiem już w tygodniu, który pielgrzymi spędzili w parafiach oraz wsparli działania w Małopolsce.

Światowe Dni Młodzieży za nami. Był to czas wytężonego wysiłku dla policji i innych służb. Policjanci zabezpieczali liczne uroczystości religijne, które odbywały się w parafiach jeszcze przed rozpoczęciem głównej części imprezy. Czuwali nad bezpieczeństwem na drogach i w środkach publicznej komunikacji, tak aby pielgrzymi mogli bezpiecznie przemieszczać się z miejsca na miejsce. Kulminacyjnym momentem była obecność w naszym kraju Papieża Franciszka. W zabezpieczeniu wizyty Ojca Świętego w Częstochowie uczestniczyło ponad 8 tysięcy policjantów. Śląscy stróże prawa wspierali także swoich kolegów podczas zabezpieczenia Światowych Dni Młodzieży w Małopolsce. 1673 policjantów ze Śląska skierowano do służby w Krakowie, Brzegach, Wieliczce, Oświęcimiu i na krakowskim lotnisku w Balicach.

Najlepszym podsumowaniem pracy policjantów w Częstochowie i w innych miejscach, gdzie dbali oni o bezpieczeństwo uczestników Światowych Dni Młodzieży jest zdanie wypowiedziane przez I Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Romana Rabsztyna: "Całe zabezpieczenie należy ocenić niezwykle pozytywnie, myślę że najlepszym odzwierciedleniem poziomu tego zabezpieczenia jest zupełny brak wydarzeń".

(KWP Katowice / mm)

Film Zabezpieczaliśmy ŚDM nie tylko w Częstochowie

Opis filmu: Zabezpieczaliśmy ŚDM nie tylko w Częstochowie

Pobierz plik Zabezpieczaliśmy ŚDM nie tylko w Częstochowie (format mp4 - rozmiar 31.36 MB)

Powrót na górę strony