Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skradziony ciągnik odzyskany podczas kontroli drogowej

Policjanci z Oleśnicy odzyskali ciągnik rolniczy, który okazał się być kradzionym na terenie Niemiec. Maszyna była przewożona samochodem ciężarowym z naczepą. W sprawie zatrzymano dwóch obywateli Litwy. Do kontroli doszło na trasie S8 tuż przed północą. Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy, w wyniku podjętych działań odzyskali ciągnik rolniczy, skradziony na terenie Niemiec. Maszyna przewożona była TIR-em. W sprawie zatrzymano do wyjaśnienia dwóch mężczyzn w wieku 26 i 28 lat, obywateli Litwy. Do zatrzymania doszło na drodze S8, po tym, jak policjanci otrzymali informację, że w stronę wschodniej granicy może przemieszczać się samochód ciężarowy z naczepą, w której ma być przewożony skradziony ciągnik rolniczy. 

Tuż przed północą funkcjonariusze zauważyli pojazd ciężarowy na litewskich numerach rejestracyjnych. Postanowili go sprawdzić. Do zatrzymania doszło już na terenie gminy Długołęka. Podczas kontroli okazało się, że w naczepie znajduje się ciągnik rolniczy. Po sprawdzeniu maszyny w policyjnych bazach informatycznych ustalono, że pojazd figuruje jako skradziony na terenie Niemiec.

Zarówno samochód ciężarowy, jak i ciągnik rolniczy zostały zabezpieczone. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Obecnie postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z komisariatu w Długołęce, którzy dalej wyjaśniają wszystkie okoliczności.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Powrót na górę strony