Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyróżniona przez Policję za postawę godną naśladowania

Data publikacji 02.08.2016

Wczoraj (01.08) Komendant Miejski Policji w Siedlcach mł. insp. Marek Fałdowski przekazał na ręce Jolanty Błońskiej – pracownicy banku PKO BP w Siedlcach - oficjalne podziękowania Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Tomasza Michułki za postawę, która bezpośrednio przyczyniła się do zatrzymania przestępcy usiłującego wyłudzić od mieszkanki Siedlec kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Do zdarzenia doszło w sobotę (23 czerwca) podczas próby popełnienia przestępstwa metodą na „policjanta”, wpadł 27-letni mężczyzna. Podejrzany zatelefonował do 75-letniej kobiety i powiedział, że potrzebna jest jej pomoc w tajnej akcji przeciwko oszustom, że musi wypłacić z banku wszystkie pieniądze. 75-latka uwierzyła fałszywemu funkcjonariuszowi i pojechała do banku. Jednak tam dzięki profesjonalizmowi i zaangażowaniu pracowników banku, a wśród nich Jolanty Błońskiej, policjanci mogli przeprowadzić skuteczną akcję zatrzymania podejrzanego mężczyzny.

Komendant Fałdowski przekazując podziękowania pracownicy banku podkreślił, że taka postawa, to przykład ponadprzeciętnego zaangażowania w wykonywanie swojej pracy. Wyróżniona otrzymała list gratulacyjny z podziękowaniami od Komendanta Mazowieckiego Policji zs. w Radomiu - insp. Tomasza Michułki.

Za tę godną naśladowania postawę jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

KWP zs. w Radomiu / ig

Powrót na górę strony