Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie dała się oszukać

Data publikacji 03.08.2016

Mieszkanka Szczecina nie dała się oszukać metodą na „wnuczka”. Po otrzymaniu podejrzanego telefonu z prośbą o pożyczkę natychmiast skontaktowała się z Policją. Podejrzanym o usiłowanie oszustwa okazał się 16 -letni mieszkaniec Szczecina, który decyzją sądu ma zostać umieszczony w młodzieżowym ośrodku wychowawczym.

W sobotę, 30.07.br., jedna z mieszkanek Szczecina odebrała telefon. W trakcie rozmowy młody człowiek, przedstawiający się jako siostrzeniec rozmówczyni powiadomił, że jest w Szczecinie i zamierza ją odwiedzić. Kobieta od razu zorientowała się, że ma do czynienia z oszustem. Kilkanaście minut później rzekomy siostrzeniec ponownie zadzwonił. Chciał pożyczyć od niej pieniądze w związku z okazyjną możliwością kupna antyku. Wtedy kobieta upewniła się, że jej podejrzenia są słuszne. Rozmówca chciał pożyczyć 35 tys zł. Zgodziła się, a po zakończonej rozmowie powiadomiła o wszystkim policjantów. Kolejna rozmowa potoczyła się według znanego scenariusza. Młodzieniec nie mógł osobiście odebrać pieniędzy, a po gotówkę miał zgłosić się znajomy.

Sprawca prawdopodobnie zorientował się, że jego ofiara domyśla się prawdy. Przyszedł pod wskazany adres, jednak nie poszedł do mieszkania. Czaił się niepewnie w pobliżu, nerwowo rozglądał, po czym oddalił się. Pokrzywdzona podała rysopis oszusta policjantom. Podejrzany został zatrzymany przez dzielnicowego z KP Szczecin Dąbie. Podejrzany to 16-letni mieszkaniec Szczecina.

Policjanci po zebraniu dowodów przedstawili nieletniemu zarzut usiłowania oszustwa oraz zwrócili się do sądu dla nieletnich z wnioskiem o zastosowanie izolacyjnego środka zapobiegawczego. Sędzia po zapoznaniu się ze sprawą podjął decyzje o umieszczeniu nieletniego do czasu rozstrzygnięcia sprawy w młodzieżowym ośrodku wychowawczym.

(KWP w Szczecinie / ms)

Powrót na górę strony