Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podkarpaccy policjanci dbali o bezpieczeństwo pielgrzymów

Data publikacji 03.08.2016

Podkarpaccy policjanci wrócili do swoich jednostek. Przez ponad tydzień pełnili służbę na terenie województwa małopolskiego, zabezpieczając Światowe Dni Młodzieży. Ich trud i zaangażowanie przełożyło się na to, co było w tym czasie najważniejsze - na bezpieczeństwo ludzi.

W gronie kilkunastu tysięcy funkcjonariuszy, którzy zabezpieczali uroczystości w Krakowie, blisko 900 stanowili policjanci z garnizonu podkarpackiego. Ponad 600 funkcjonariuszy prewencji pełniło służbę w miejscach, gdzie gromadzili się pielgrzymi. Byli przy drogach, którymi przemieszczał się wielonarodowy tłum, byli na dworcach, przystankach, w środkach komunikacji publicznej. Pełnili kilkunastogodzinne służby w upale i deszczu.

Do Krakowa pojechało też 80 policjantów ruchu drogowego. Policjantów z Podkarpacia można było spotkać w szczególności na trasie wiodącej z Wieliczki do Krakowa. Dbali o to, aby ruch odbywał się płynnie, nie tworzyły się zatory, a kierowcy sprawnie przemieszczali się, pomimo utrudnień.

Wielkie wyzwania postawiono także przed policyjnymi antyterrorystami, negocjatorami i policjantami pionu kryminalnego. Ich ogromne doświadczenie i wiedza były niezbędne do tego, by nie dopuścić do niebezpiecznych sytuacji.

Wydarzenia na terenie Małopolski były kulminacyjnym momentem Światowych Dni Młodzieży. Nie można jednak zapominać, że te kilkudniowe uroczystości poprzedziły Dni w Diecezjach. Przez blisko tydzień, na obszarze województwa podkarpackiego przebywało blisko 4 tysiące pielgrzymów pochodzących z ponad 30 krajów. Policjanci czuwali, by bezpiecznie było na drogach i dworcach. Zabezpieczali wszystkie te miejsca, gdzie pielgrzymi spotykali się na wspólnej zabawie czy modlitwie. W ciągu kilku dni przez teren Podkarpacia przemieściło się ponad 6 tysięcy pielgrzymów, zmierzających do Krakowa. Co istotne, przez cały ten czas nie odnotowano żadnego przestępstwa związanego z tymi wydarzeniami.

(KWP Rzeszów /dk)

Film Podkarpaccy policjanci dbali o bezpieczeństwo pielgrzymów

Opis filmu: Podkarpaccy policjanci dbali o bezpieczeństwo pielgrzymów

Pobierz plik Podkarpaccy policjanci dbali o bezpieczeństwo pielgrzymów (format mp4 - rozmiar 2.58 MB)

Powrót na górę strony