Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Udział kujawsko-pomorskiej policji w ŚDM

Data publikacji 05.08.2016

Wczoraj (04.08.16) Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy oraz Wojewoda Kujawsko-Pomorski podsumowali działania służb podczas zabezpieczenia Światowych Dni Młodzieży. W związku z zabezpieczeniem ŚDM do Katowic i Krakowa wyjechało łącznie 371 policjantów.

Byli to funkcjonariusze:
- Oddziału Prewencji Policji, ruchu drogowego, antyterroryści, pionu kryminalnego: technicy kryminalistyki, dochodzeniowcy, operacyjni i cyberprzestępczości, oczywiście ze sprzętem i radiowozami oznakowanymi i nieoznakowanymi.

Na terenie naszego województwa przebywało łącznie ponad 2.200 pielgrzymów z zagranicy. Były to osoby z Europy, ale także z tak odległych miejsc jak: Madagaskar, Brazylia, Gabon, Zambia, Hongkong, Boliwia, czy  Argentyna.

Podczas uroczystości diecezjalnych w parafiach naszego województwa zabezpieczaliśmy 15 większych imprez o charakterze religijnym, w których wzięło udział łącznie ok. 10.000 osób. Na terenie województwa w zabezpieczenie tych imprez zaangażowanych było ponad 1300 policjantów.

W sumie do Częstochowy i Krakowa wyjechało z naszego województwa łącznie ponad 4.000 pielgrzymów  56 autokarami i 8 pociągami. Oczywiście wyjazdy te były przez nas dozorowane. Na koniec lipca  w naszym województwie w zasadzie nie było już pielgrzymów z zagranicy.

Do województwa wrócili już wszyscy policjanci, którzy byli delegowani do zabezpieczenia podoperacji.

W tym okresie w Bydgoszczy odbywały się także Mistrzostwa Świata Juniorów w Lekkiej Atletyce. Tu również konieczne było nasze zaangażowanie na rzecz bezpieczeństwa jego uczestników. Tylko do tego zabezpieczenia skierowanych było 150 policjantów.

W związku z tymi wydarzeniami nie odnotowaliśmy poważniejszych zgłoszeń.

(KWP Bydgoszcz / mm)

Powrót na górę strony