Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ciało 39-latki znalezione w samochodzie

Data publikacji 08.08.2016

Policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci 39-letniej kobiety, której ciało zostało znalezione w samochodzie zaparkowanym na trasie Sulimy-Kożuchy. W tej sprawie zatrzymany został mężczyzna, który sam zgłosił się do giżyckich funkcjonariuszy.

Giżyccy policjanci w niedzielne przedpołudnie, 07.08.2016r., około godz. 10:00, otrzymali zgłoszenie od mężczyzny, który na trasie Sulimy-Kożuchy (powiat giżycki) zauważył zaparkowany na poboczu samochód, a w nim siedzącą za kierownicą nieprzytomną kobietę. Gdy podszedł bliżej zauważył, że kobieta ma poważne obrażenia szyi i natychmiast powiadomił o tym służby ratunkowe. Lekarz, który przyjechał na miejsce, stwierdził zgon 39-letniej kobiety.

Na miejsce tego zdarzenia skierowana została policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza razem z technikiem kryminalistyki, a o sprawie został powiadomiony prokurator, pod którego nadzorem prowadzone były dalsze czynności. W czasie, gdy trwały oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczane były wszelkie ślady kryminalistyczne, do Komendy Powiatowej Policji w Giżycku zgłosił się 41-letni mieszkaniec miasta, który powiedział policjantom, że to on jest odpowiedzialny za śmierć kobiety.

Jak wstępnie ustalili śledczy, mężczyzna jest byłym konkubentem 39-letniej mieszkanki Giżycka, a do tego tragicznego zdarzenia doszło wskutek wcześniejszych nieporozumień, do jakich dochodziło między nimi.

W samochodzie mężczyzny policjanci zabezpieczyli nóż, który prawdopodobnie poslużył do popełnienia tego przestępstwa. 41-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. W najbliższym czasie zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty w tej sprawie.

Ciało kobiety zostało zabezpieczone w prosektorium i zostanie poddane sekcji, która wskaże dokładne przyczyny śmierci kobiety.

(KWP w Olsztynie / ms)

Powrót na górę strony