Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie zatrzymał sprawcę kolizji

Data publikacji 09.08.2016

Policjant z Posterunku Policji w Białym Borze, będąc po służbie zatrzymał mężczyznę, który kilkanaście minut wcześniej spowodował kolizje na terenie miasta, jak się okazało - nie jedną. Zatrzymany 23-latek podczas ucieczki z miejsca zdarzenia popełnił szereg wykroczeń, za które będzie musiał teraz odpowiedzieć przed sądem.

Informację o kierującym, który oddalił się z miejsca kolizji dyżurny szczecineckiej komendy przekazał patrolowi ruchu drogowego ze Szczecinka, który niezwłocznie udał się na miejsce. W tym samym czasie w centrum Białego Boru policjant, będący po służbie zauważył, jak kierujący pojazdem osobowym marki Fiat Siena z dużą prędkością wjeżdża na trawnik i uszkadza baner reklamowy, po czym usiłuje zbiec z miejsca zdarzenia.

Patrol ruchu drogowego, który dojechał na miejsce potwierdził, że ten sam kierujący kilka minut wcześniej był sprawcą kolizji w innej części miasta. Co więcej, 23-latek już od samego początku nie chciał współpracować z policją, podając fałszywe dane osobowe. Jako sprawca wielu wykroczeń mieszkaniec Włocławka odpowie jeszcze za jedno przewinienie. Mundurowi w trakcie kontroli ustalili, że młody mężczyzna jest pod działaniem środków odurzających w postaci amfetaminy.

Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu lub pod wpływem środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

(KWP w Szczecinie / ms)

Powrót na górę strony