Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusz na urlopie zatrzymał złodziei

Data publikacji 09.08.2016

Policjant z komisariatu w Kruszwicy, pow. inowrocławski, będąc na urlopie zatrzymał dwóch sprawców kradzieży. Mężczyźni zabrali z półek w sklepie różnego rodzaju artykuły i nie płacą wybiegli. Funkcjonariusz, widząc to ruszył za nimi i zatrzymał obu. Z tej racji, że wartość łupów kwalifikowała się na wykroczenie obaj zostali ukarani mandatem.

Do zatrzymania sprawców kradzieży w sklepie w Kruszwicy doszło w niedzielne popołudnie (07.08.16). Funkcjonariusz z miejscowego komisariatu, będący na urlopie, robił zakupy. W sklepie jego uwagę zwróciło dwóch młodych mężczyzn, którzy zachowywali się podejrzanie. Jeden z nich, był doskonale znany policjantowi, bowiem wcześniej odpowiadał już za kradzieże w sklepie.

W pewnym momencie funkcjonariusz zauważył, że 21-latek wraz z kompanem (jak się później okazało 18-latkiem) nie płacąc za artykuły spożywcze i kosmetyki wybiegają ze sklepu. Policjant ruszył więc za nimi. Po chwili zatrzymał obu na pobliskim targowisku. Wezwany na miejsce patrol zabrał ich na komisariat.

Interwencja zakończyła się ukaraniem obu mężczyzn mandatami w kwocie po 500 zł, bo skradziony towar opiewał na łączną kwotę blisko 230 zł. Oznacza to, że zgodnie z obowiązującym prawem jest to wykroczenie. Skradzione artykuły trafił z powrotem na półki.

(KWP Bydgoszcz /dk)

Powrót na górę strony