Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pędził 153 km/h mając 1 promil alkoholu w organizmie

Data publikacji 09.08.2016

Funkcjonariusze toruńskiej "drogówki" zatrzymali 36-letniego kierowcę, który na ul. Toruńskiej w Lubiczu pędził 153 km/h i przejechał skrzyżowanie na czerwonym świetle. Zdarzenie nagrał wideorejestrator, zamontowany w policyjnym radiowozie. Okazało się, że 36-latek był pijany – miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Już stracił prawo jazdy. Poza tym grozi mu do 2 lat więzienia.

Policjanci toruńskiej "drogówki", patrolujący ul. Toruńską w Lubiczu zauważyli jadącą wyraźnie z nadmierną prędkością mazdę. Funkcjonariusze ruszyli za nią. Zbliżając się do pojazdu wykonali pomiar, który wykazał, że auto pędzi z prędkością 153 km/h, przy obowiązującej "pięćdziesiątce". Gdy zatrzymali samochód do kontroli okazało się, że to nie jedyne przewinienie, którego dopuścił się kierowca.

Podczas rozmowy z mężczyną mundurowi wyczuli od niego alkohol. Jak wykazał alkotester, miał w organizmie ponad promil. Policjanci zatrzymali prawo jazdy nieodpowiedzialnego szofera. Teraz, za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia.

Poza tym za przekroczenie prędkości i przejechanie skrzyżowania na czerwonym świetle mundurowi nałożyli na niego mandat w wysokości 1000 złotych, a jego konto zasiliło 16 punktów.

(KWP w Bydgoszczy / ms)

Film Pędził 153 km/h mając promil alkoholu w organizmie

Pobierz plik Pędził 153 km/h mając promil alkoholu w organizmie (format mp4 - rozmiar 5.38 MB)

Powrót na górę strony