Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań

Data publikacji 09.08.2016

Wczoraj po godzinie 22 kieleccy policjanci otrzymali informacje o zaginięciu 69 –letniego mieszkańca gminy Sitkówka-Nowiny. Z przekazanych informacji wynikało, że mężczyzna wszedł z domu i nie może odnaleźć powrotnej drogi. Po całonocnych poszukiwaniach, dziś nad ranem 69-latek został odnaleziony przez mundurowych z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach.

Wczoraj, 8 sierpnia br., po godzinie 22 do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach dodzwonił się 69-letni mieszkaniec gminy Sitkówka-Nowiny. Z przekazanych informacji wynikało, że mężczyzna pokłócił się z synem i wyszedł z domu. Po pewnym czasie chciał do niego wrócić, lecz nie potrafił odnaleźć drogi powrotnej. Dodatkowo 69-latek mówił, że źle się czuje. W pewnym momencie rozmowa został przerwana. Niestety, ponowny kontakt nie był już możliwy.

Natychmiast we wskazany rejon zostali skierowani policjanci z Komisariatu Policji w Chęcinach, funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach, przewodnik z psem służbowym oraz strażacy ochotnicy. Łącznie w działania zostało zaangażowanych kilkudziesięciu funkcjonariuszy.

Dziś, tuż przed godziną 6, po kilkunastu godzinach nieprzerwanych poszukiwań, policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach odnaleźli zaginionego. Mężczyzna znajdował się w zaroślach 4 kilometry od swojego domu. Na miejscu mundurowi udzielili 69-latkowi niezbędnej pomocy i przekazali go pod opiekę lekarzy.

Dzięki profesjonalizmowi i zaangażowaniu wszystkich funkcjonariuszy nie doszło do tragedii, a życiu mieszkańca gminy Sitkówka-Nowiny nie zagraża już niebezpieczeństwo.  

(KWP w Kielcach / ms)

Powrót na górę strony