Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie wjeżdżajmy na skrzyżowanie "na czerwonym świetle"

Data publikacji 09.08.2016

Nieprzestrzeganie znaków oraz sygnałów drogowych przez kierowców to jedna z przyczyn wypadków i kolizji. Kierowcy, którzy wjeżdżają na skrzyżowanie "na czerwonym świetle" powinni mieć się na baczności. Policjanci prowadzą cykliczne działania i wyciągają konsekwencje wobec łamiących przepisy drogowe. Piraci drogowi powinni także uświadomić sobie, że mogą być sprawcami tragedii innych co pozostanie w ich sumieniach na zawsze.

Policjanci z zespołu do zwalczania agresywnych zachowań na drodze wspólnie z funkcjonariuszem z WRD KWP w Bydgoszczy przeprowadzili w Bydgoszczy działania, podczas których ujawniali kierowców wjeżdżających na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Do działań zostało wykorzystane Mobilne Centrum Monitoringu z KMP w Bydgoszczy. Na skrzyżowaniu ulic Kamiennej i Fordońskiej w Bydgoszczy obsługa policyjnego busa, wyposażonego w zestaw kamer, rejestrowała samochody przejeżdżające przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Policyjny patrol zatrzymywał wskazane pojazdy, a kierowcy musieli się liczyć z konsekwencjami.

Podczas działań funkcjonariusze za niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej ukarali mandatami karnymi sześciu kierowców.

Przyspieszanie, by zdążyć przejechać przez skrzyżowanie na tzw. późnym żółtym, a w konsekwencji przejechać na czerwonym świetle, to jedno z bardziej niebezpiecznych zachowań kierowców na drogach. O tym, jak bardzo jest to niebezpieczne przekonał się jeden z kierujących, który wjechał na skrzyżowanie przy czerwonym świetle i niestety doszło do zdarzenia drogowego. Całe zdarzenie zarejestrowały policyjne kamery. Na szczęście wtedy nikt nie zginął, ale takie pirackie zachowanie mogło skutkować tragedią niewinnych uczestników ruchu drogowego.

Przypominamy!!!

Żółte światło na sygnalizatorze oznacza zakaz wjazdu na skrzyżowanie! Przepisy drogowe dopuszczają możliwość przejazdu na tym świetle tylko w przypadku, gdy samochód znajduje się już tak blisko sygnalizatora, że kierowca nie ma żadnej możliwości zatrzymania się bez gwałtownego hamowania, co stworzyłoby zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Przypominamy, że sygnał ten oznacza jednocześnie, że za chwilę zapali się światło czerwone.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o rozsądek i prawidłowe zachowanie na drodze! Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo jako uczestników ruchu drogowego zależy w głównej mierze od nas samych! Brak należytej ostrożności i wyobraźni może doprowadzić do nawet tragicznych w skutkach zdarzeń.

(KWP Bydgoszcz /dk)

Film Nie wjeżdżajmy na skrzyżowanie "na czerwonym świetle"

Opis filmu: Nie wjeżdżajmy na skrzyżowanie "na czerwonym świetle"

Pobierz plik Nie wjeżdżajmy na skrzyżowanie "na czerwonym świetle" (format mp4 - rozmiar 17.16 MB)

Powrót na górę strony