Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowanie dla Policjantów oraz Strażaków z Ochotniczej i Państwowej Straży Pożarnej

Data publikacji 10.08.2016

Wolontariusze z logistyki Światowych Dni Młodzieży dziękują za współpracę w sektorach na Błoniach i Campusie Misericordiae wszystkim służbom pilnującym bezpieczeństwa, szczególnie Policjantom i Strażakom. Dzięki Wam czuliśmy, że da radę zaprowadzić i utrzymać porządek i bezpieczeństwo w sektorach. Mieliśmy okazję poznać Waszą pracę, zaangażowanie i Was samych, pełnych humoru i życzliwości. „Takie służby to skarb!” – taki komentarz napisała jedna z wolontariuszek. Cieszymy się, że TAKIE SŁUŻBY mamy w Polsce!

Zebraliśmy kilka bezpośrednich opinii od wolontariuszy:

 • Dziękuję całej służbie, zarówno mundurowej, jak i BOR, i tajnym służbom. Dziękuję za współpracę, uśmiech. Dziękuję, że byliście! Tajnym służbom i Komendantowi Policji na Błoniach - szczególne Merci!
 • Sektor D12 - ogromne podziękowania dla strażaków, gdy nie było wolontariuszy to właśnie oni pomagali wpuszczać ludzi na wejściu, pilnowali by nie przechodzili przez plot, utrzymywali odstęp od granicy sektora i rozwieszali worki na śmieci - złote chłopaki - w dodatku wszystko z uśmiechem na twarzy.
 • Sektor A2 na Błoniach dzięki współpracy z Policją i Strażą Pożarną zachował porządek i był opuszczany z zachowaniem bezpieczeństwa - dzięki za pomoc, czujność i wsparcie, bez Was nie dalibyśmy rady.
 • Sektor F14 dziękuje Policjantom za nieocenioną pomoc przy rozdawaniu wody, sprawdzaniu biletów i trzymaniu porządku na drodze, aby mogły przejeżdżać karetki. Sama bym tego nigdy nie dokonała, poza tym Strażakom za dbanie o porządek w sektorze i udzielanie pomocy pielgrzymom - praca z nimi była dla mnie ogromną radością.
 • Dziękuję Policjantom z Warszawy, tajniakom z Gdyni i strażakom z OSP i kadetom z PSP za pomoc w sektorze J6 w Brzegach, a także Strażakom z OSP z okolic Żywca za pomoc na Błoniach w D5. Praca w takim towarzystwie była przyjemnością!
 • Bardzo dobrze się z nimi współpracowało, a widok pielgrzymów robiących z nimi zdjęcia i przybijających piątki wywoływał uśmiech na twarzy.
 • Dziękuję za miłą współpracę w czwartek na Błoniach w sektorze A5. Czułam się bardzo bezpiecznie w towarzystwie dwóch panów "mundurowych".
 • Żałuję, że nie mogłem podziękować osobiście. Dziękuję wam za pomoc przy F9.
 • Dziękuję tajniakom za gotowość i dyspozycyjność, strażakom z OSP Suche i Korzenna za kawę, rozwieszanie worków, kontrolowanie biletów, okrycie kurtką strażacką w nocy oraz czuwanie przy wejściu na sektor.
 • Zarówno Policjanci, jak i Strażacy, odwalili kawał dobrej roboty - dbali nie tylko o bezpieczeństwo, ale też komfort psychiczny. Specjalne podziękowania kieruję tutaj do Panów 'Tajniaków' za akcję „ławka” - ławka została na miejscu, nie było ofiar, a pozytywny nastrój wśród wolontariuszy utrzymywał się jeszcze długi czas.
 • Dziękuję bardzo zarówno strażakom, jak i policjantom. Dzięki nim nie nudziłam się na służbie, kiedy w moim sektorze nie było zbyt wiele osób. Panowie bardzo sympatyczni, mili i na luzie. Pozdrawiam policjanta Maćka, który przedstawił mi się jako Zbyszek, a później jako Krzysiek.

Wolontariusze

Film Podziękowanie dla Policjantów oraz Strażaków z Ochotniczej i Państwowej Straży Pożarnej

Pobierz plik Podziękowanie dla Policjantów oraz Strażaków z Ochotniczej i Państwowej Straży Pożarnej (format mp4 - rozmiar 14.79 MB)

Powrót na górę strony