Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ratowali życie pielgrzymom

Data publikacji 10.08.2016

Wczoraj na spotkaniu z kadrą kierowniczą i policjantami garnizonu lubelskiego, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Sławomir Zagojski, podziękował funkcjonariuszom za służbę pełnioną w woj. małopolskim podczas zabezpieczania Światowych Dni Młodzieży. Komendant wyróżnił dwóch policjantów z Białej Podlaskiej, którzy dwukrotnie ratowali życie pielgrzymom, prowadząc skuteczny masaż krążeniowo-oddechowy, który przywrócił funkcje życiowe.

Wśród tysięcy policjantów zabezpieczających Światowe Dni Młodzieży, byli też funkcjonariusze z Białej Podlaskiej. Dwóch z nich zostało wczoraj wyróżnionych przez I Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Sławomira Zagojskiego.

Ratownik medyczny sierż. szt. Tomasz Struk oraz st. asp. Tomasz Fiedoruk, dwukrotnie w ciągu jednego dnia ratowali życie ludzkie. Pomagali pielgrzymom oczekującym na spotkanie z Papieżem w Brzegach. Tego dnia było bardzo duszno, wielokrotnie potrzebna była pomoc, mundurowi wzywani byli do omdleń i zasłabnięć. Kiedy jednak zostali krzykiem wezwani przez grupę pielgrzymów z Brazylii, okazało się, że u jednej z kobiet nastąpiło zatrzymanie akcji serca. Policjanci przeprowadzili skuteczny, przywracający funkcje życiowe masaż serca, kontynuując czynności ratunkowe i opiekując się następnie kobietą, do czasu przybycia karetki pogotowia.

Kilkadziesiąt minut później grupa policjantów z Białej Podlaskiej po raz kolejny wykazała się wysokim poziomem wiedzy w zakresie pierwszej pomocy. Tym razem na ich oczach osunęła się na ziemię kobieta, która pomimo ciągłej resuscytacji kilkukrotnie traciła funkcje życiowe. W trakcie gdy jedni policjanci na zmianę prowadzili masaż serca, inni znaleźli w jednym z sektorów karetkę i torując jej w tłoku drogę, zapewnili profesjonalną pomoc ratowanej kobiecie.

Wczoraj kierownictwo KWP w Lublinie kolejny raz podziękowało policjantom za pełną zaangażowania służbę podczas zabezpieczenia ŚDM.

(KWP Lublin / mm)

Powrót na górę strony