Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania wojewody śląskiego dla policjantów

Wczoraj wojewoda śląski Jarosław Wieczorek podziękował wszystkim służbom, zaangażowanym w organizację wizyty Papieża Franciszka na Jasnej Górze. Na spotkaniu Policję reprezentował Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Roman Rabsztyn. Wojewoda podkreślił, że bez ciężkiej pracy i czynnego uczestnictwa Policji w tak ważnym przedsięwzięciu, zorganizowanie tego wydarzenia nie byłoby możliwe.

Wojewoda podkreślił, że zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele pracy wymagało przygotowanie tak wyjątkowego wydarzenia. Skierował specjalne podziękowania za pełnioną służbę w trakcie Światowych Dni Młodzieży do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Krzysztofa Justyńskiego, Pierwszego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Romana Rabsztyna, Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie podinsp. Sławomira Litwina, Naczelnika Wydziału Sztab podinsp. Jarosława Mańdoka oraz Rzecznika Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach podinsp. Aleksandry Nowary.

Jarosław Wieczorek na wczorajszym spotkaniu złożył osobiście podziękowania na ręce Pierwszego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Romana Rabsztyna za wsparcie, zaangażowanie i za wszystkie efektywne działania, których skutkiem był pomyślny i spokojny przebieg całej uroczystości. "Bez ciężkiej pracy i czynnego uczestnictwa Policji w tak ważnym przedsięwzięciu, zorganizowanie tego wyjątkowego wydarzenia nie byłoby możliwe" – podsumował wojewoda. Wyraził również przekonanie, iż wizyta Ojca Świętego w Częstochowie przebiegła bezpiecznie i spokojnie właśnie dzięki ciężkiej oraz profesjonalnej pracy wszystkich tych, którzy wzięli udział w jej organizacji.

We wczorajszej uroczystości w Urzędzie Wojewódzkim obok policjantów obecni byli również duchowni, reprezentanci miasta Częstochowa i Mysłowice, przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej, Biura Ochrony Rządu, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Straży Granicznej, Pogotowia, Inspekcji Sanitarnej, Inspekcji Budowlanej, Inspekcji Transportu Drogowego, przedsiębiorstw i instytucji transportowych, mediów, a także pracownicy administracji rządowej i samorządowej.

(KWP w Katowicach / ms)
 

Powrót na górę strony