Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał kradzionym busem - wpadł po pościgu

Data publikacji 10.08.2016

Policjanci z Nowej Soli zatrzymali mężczyznę i odzyskali auto warte 45 tys. zł. 22-latek próbował uciekać przed funkcjonariuszami, nie odjechał jednak daleko. Jak się okazało, mężczyzna był nietrzeźwy - miał w organizmie prawie 3,5 promila alkoholu.

9 sierpnia 2016 roku, przed godziną 21.00, dyżurny nowosolskiej komendy otrzymał informację, że z posesji w Kożuchowie skradziono busa. Zgłaszający, właściciel pojazdu przekazał, że bus służył mu do przewożenia 20 pasażerów i oszacował jego wartość na 45 tys. zł. Oficer dyżurny skierował patrole na trasę Kożuchów - Stypułów, gdzie miał przemieszczać się podejrzany. Policjanci zauważyli opisany przez zgłaszającego pojazd i chcieli zatrzymać go do kontroli. Kierowca nie reagował na sygnały i zaczął uciekać. Wielokrotnie stwarzał zagrożenie na drodze i próbował zajeżdżać drogę policjantom, uniemożliwiając wyprzedzenie busa. Uciekinier zmuszał również innych kierowców do zjeżdżania na pobocze, ponieważ jechał całą szerokością drogi. Po pościgu policjanci z Komisariatu Policji w Kożuchowie zatrzymali 22-latka. Jak się okazało, znany był już funkcjonariuszom. Poza tym amator cudzego mienia był nietrzeźwy. Miał prawie 3,5 promila alkoholu.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszy zarzut kradzieży pojazdu, spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, nie zatrzymania się do kontroli drogowej, jazdę bez wymaganych uprawnień oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP Gorzów Wlkp. / mm)

 

Film Zatrzymany po pościgu. Jechał kradzionym busem.

Opis filmu: Zatrzymany po pościgu. Jechał kradzionym busem.

Pobierz plik Zatrzymany po pościgu. Jechał kradzionym busem. (format mp4 - rozmiar 5.87 MB)

Powrót na górę strony