Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany na podstawie ENA za kradzieże pojazdów

Data publikacji 11.08.2016

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Szczecinie zatrzymali poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania 32-letniego mieszkańca Szczecina. Mężczyzna poszukiwany był przez niemiecką prokuraturę w związku z kradzieżami pojazdów i paserką.

Policjanci zajmujący się poszukiwaniami osób ściganych przez wymiar sprawiedliwości kilka dni temu otrzymali nakaz zatrzymania z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, która pośredniczyła w procedurze udzielając pomocy niemieckiej prokuraturze w Neubrandenburgu. Tamtejsze organy ścigania poszukiwały mężczyzny w związku z podejrzeniem kradzieży poprzez włamania do samochodów oraz paserki. W sprawę zaangażowali się również policjanci z sekcji do zwalczania przestępczości samochodowej KWP w Szczecinie.

Niemiecka strona miała ustalenia co do miejsca zameldowania ściganego, ale nie było pewności czy mężczyzna tam przebywa. Policjanci ustalili, że mężczyzna nie mieszka pod wskazanym adresem. Dzięki pracy nad tą sprawą ustalili obecne miejsce pobytu poszukiwanego, który jak się okazało nadal mieszka na terenie naszego miasta.

Dzisiaj rano funkcjonariusze pojawili się w jego mieszkaniu. Mężczyzna był zaskoczony obecnością policjantów. Jeszcze dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury okręgowej, gdzie zostaną wdrożone kolejne procedury celem przekazania zatrzymanego niemieckim organom ścigania.

(KWP Szczecin / mm)

Powrót na górę strony
Polska Policja