Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania za wzorową postawę

Pełniący obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy insp. Piotr Stachowiak spotkał się z bydgoszczaninem, który wykazał się postawą godną naśladowania. Mężczyzna otrzymał list z podziękowaniami i gratulacjami, a także drobny upominek. Były również słowa uznania i serdeczne życzenia.

Dzisiaj (11.08.2016) pełniący obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy insp. Piotr Stachowiak w obecności Komendanta Komisariatu w Białych Błotach podkom. Tomasza Sury spotkał się z bydgoszczaninem, który swoją czujnością, zaangażowaniem oraz sprytem przyczynił się do zatrzymania mężczyzny poszukiwanego listem gończym. Policjanci podziękowali oraz pogratulowali godnej i wzorowej postawy.
Insp. Piotr Stachowiak podkreślił również, jak ważne jest, abyśmy pomagali sobie wzajemnie w szczególności, gdy mamy do czynienia z zagrożeniem. Każda informacja o przestępstwie, czy też przestępcach jest dla policjantów bardzo cenna. To my wszyscy pracujemy na to, abyśmy czuli się bezpiecznie. W podziękowaniu za właściwe zachowanie 20-latek otrzymał drobny upominek.

Wszystko miało swój początek pod koniec lipca, wówczas 20-latek, pracując w jednym z hoteli w powiecie bydgoskim, powiadomił policjantów z Białych Błot o mężczyźnie, który jest zameldowany w hotelu, a jego zachowanie może świadczyć o ukrywaniu się przed organami ścigania.
Jego niepokój wzbudziło dziwne zachowanie klienta, który nie opuszczał pokoju, był tajemniczy. Bydgoszczanin postanowił go sprawdzić na portalu internetowym Komendy Głównej Policji w Warszawie. Tam znalazł jego dane i wizerunek na liście osób poszukiwanych.
Na miejsce przyjechali policjanci z Białych Błot oraz bydgoskiego Błonia, którzy potwierdzili jego ustalenia i zatrzymali poszukiwanego. 26-latek był poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Inowrocławiu. Zatrzymany trafił już za kratki aresztu śledczego.

(KWP Bydgoszcz / mm)

Powrót na górę strony