Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali mężczyzn odpowiedzialnych za kradzież volvo

Data publikacji 12.08.2016

Dzięki dobremu rozpoznaniu policjantów z zespołu do walki z przestępczością samochodową z wolskiej komendy doszło do ustalenia mężczyzn podejrzanych o kradzież samochodu marki volvo. Z ustaleń wynika, że sprawcy również dokonali kradzieży telewizora, laptopa oraz dokumentów od samochodu. Łączna wartość strat została oszacowana na kwotę około 1000 złotych. Podejrzani usłyszeli już zarzuty. Policjanci odzyskali pojazd o wartości 12 tys. złotych, a zatrzymani trafili do aresztu na dwa miesiące.

Policjanci z Woli pod koniec lipca br. otrzymali zgłoszenie o tym, że doszło do kradzieży sprzętu elektronicznego z pomieszczenia firmy oraz kradzieży pojazdu marki volvo. Policjanci z zespołu do walki z przestępczością samochodową zajęli się ustaleniem i zatrzymaniem osób za to odpowiedzialnych. Policjanci ustalili, że sprawcy przedostali się do pomieszczenia firmy przez okno, po czym ukradli telewizor, laptop oraz dokumenty od volvo. Następnie, posiadając kluczyki od pojazdu, włamali się i odjechali nim z garażu podziemnego. Niedługo po tym funkcjonariusze wiedzieli już, kto dokonał kradzieży.

Kilka dni temu policjanci z komendy w Piasecznie interweniowali w związku z zakłóceniem spoczynku nocnego. Podczas sprawdzeń, okazało się, że dwóch mężczyzn jest poszukiwanych przez policjantów z Woli do zdarzeń kradzieży i kradzieży z włamaniem.

32-letni Cezary I. i 36-letni Maciej K. zostali zatrzymani i trafili w ręce wolskich policjantów. Okazało się również, że poszukiwany pojazd znajduje się na terenie powiatu nowodworskiego. Odzyskany samochód został zabezpieczony. Po zebraniu materiału dowodowego podejrzani usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży i kradzieży z włamaniem. Cezary I. usłyszał zarzuty działajac w warunkach recydywy. Wyszło również na jaw, że Maciej K. ma orzeczony nakaz doprowadzenia.

Decyzją sądu obaj mężczyźni trafili do aresztu na dwa miesiące.

(KSP /dk)

Powrót na górę strony