Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany fałszywy policjant

Data publikacji 12.08.2016

Za usiłowanie oszustwa metodą "na policjanta" odpowiadał będzie 18-letni mieszkaniec Warszawy. Mężczyzna został zatrzymany przez lubelskich funkcjonariuszy. Od jednego z mieszkańców Lublina usiłował wyłudzić 22 tys. zł. Kiedy oszust pojawił się po odbiór gotówki, wnuk 83-letniego Lublinianina poprosił go o okazanie legitymacji. Nieznajomy pokazał dokument, który wzbudził podejrzenia u młodego mężczyzny.

Lubelscy policjanci zatrzymali wczoraj (11 sierpnia 2016 r.) w okolicach dzielnicy Dziesiąta 18-letniego mężczyznę.  Młody mieszkaniec Warszawy podając się za funkcjonariusza policji usiłował wyłudzić od 83-letniego mężczyzny 22 tys. zł.

Jak ustalili policjanci na numer domowy Lublinianina zadzwonił telefon. Nieznajomy przedstawił się, jako funkcjonariusz policji i poprosił o współpracę. Do tego potrzebna była gotówką. Starszy pan miał przekazać rzekomemu funkcjonariuszowi swoje oszczędności.  Zgodnie z informacjami przekazanym przez osobę podającą się za pracownika CBŚP, niedługo potem w domu mężczyzny pojawił się młody człowiek, który chciał odebrać pieniądze. Kiedy wnuk 83-latka poprosił go o okazanie legitymacji służbowej, mężczyzna okazał dokument, który nie wyglądał na prawdziwy. Pod imieniem i nazwiskiem widniał stopień - komendant. Gdy została  zakwestionowana autentyczność legitymacji, sprawca uciekł.

Dzięki szybkiej reakcji rodziny pokrzywdzonego, podczas przeszukania okolicy, policjanci zatrzymali oszusta. Fałszywy komendant trafił do policyjnego aresztu. Za usiłowanie wyłudzenia pieniędzy grozić mu może teraz do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP Lublin /dk)

Film Fałszywy policjant zatrzymany

Opis filmu: Fałszywy policjant zatrzymany

Pobierz plik Fałszywy policjant zatrzymany (format mp4 - rozmiar 9.96 MB)

Powrót na górę strony