Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obchody Święta Policji w Bielsku Podlaskim z udziałem Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji

W Bielsku Podlaskim odbyła się dzisiaj uroczystość z okazji obchodów 97 rocznicy powstania Polskiej Policji. Odznaczenia i awanse na wyższe stopnie służbowe otrzymało 33 policjantów. Obchody święta zaszczycił swoją obecnością Sekretarz Stanu w MSWiA Pan Jarosław Zieliński.

Dzisiaj na placu przy Bielskim Domu Kultury bielscy policjanci obchodzili swoje święto, w 97 rocznicę powołania przez sejm II RP Policji Państwowej. W uroczystościach uczestniczyli Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Jarosław Zieliński oraz Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku Pan inspektor Daniel Kołnierowicz. Wśród licznych zaproszonych gości byli również przedstawiciele samorządu, duchowieństwa oraz innych służb mundurowych. W tak uroczystej chwili nie zabrakło również rodzin funkcjonariuszy. Apel był okazją do uhonorowania codziennych starań funkcjonariuszy i ich służby na rzecz bezpieczeństwa obywateli. W obecności zgromadzonych 29 policjantów otrzymało akty nominacji na wyższe stopnie policyjne. W tym grono awansowanych zasiliło w tym roku dwóch oficerów, dwunastu aspirantów, trzynastu podoficerów i dwóch szeregowych. W trakcie święta wyróżnionym funkcjonariuszom wręczono również srebrny Medal „Za Długoletnią Służbę” oraz srebrną Odznakę „Zasłużony Policjant”. Uroczystość odbyła się z udziałem mundurowych z bielskiej jednostki Straży Pożarnej. Obecność strażaków związana była z uroczystym powitaniem nowego Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej.

W trakcie uroczystości Sekretarz Stanu w MSWiA Pan Jarosław Zieliński wyróżnił także 2 funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji za ich ofiarność i poświęcenie w służbie, którym wykazali się ratując życie tonącemu mężczyźnie.

Pracownicy bielskiej Policji oraz mundurowi usłyszeli, ze strony uczestniczących w obchodach Święta Policji gości, wiele słów uznania oraz podziękowań za trud i zaangażowanie wkładane każdego dnia w zapewnienie porządku i bezpieczeństwa mieszkańców powiatu, a niejednokrotnie ratowanie ich życia. Przemawiający podkreślali, że jest to ważny dzień dla wszystkich funkcjonariuszy, ale przede wszystkim możliwość podziękowania stróżom prawa za ich codzienną wymagającą służbę.

Uroczystości uświetniła Kompania Reprezentacyjna Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku. Ponadto, z myślą o bielszczanach, policjanci zorganizowali stoisko profilaktyczne, które cieszyło się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród dzieci. Można było tam obejrzeć sprzęt wykorzystywany przez policjantów w codziennej służbie oraz porozmawiać o szeroko rozumianym bezpieczeństwie w trakcie letniego wypoczynku. Każdy miał również możliwość dowiedzieć się, czym jest i na jakich zasadach działa nowe policyjne narzędzie informatyczne, jakim jest Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz w jaki sposób z niego korzystać.

źródło – oficer prasowy KPP w Bielsku Podlaskim

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.podlaska.policja.gov.pl

Powrót na górę strony