Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Zambrowa kolejny raz uratowali ludzkie życie

Gdy przed południem z rąk Sekretarza Stanu w MSWiA dwaj policjanci z Zambrowa odbierali nagrodę za uratowanie tonącego mężczyzny nie spodziewali się, że jeszcze tego samego dnia jeden z nich ruszy na ratunek 53-latkowi w płonącym mieszkaniu.

Wczoraj przed południem podczas obchodów uroczystości Święta Policji w Bielsku Podlaskim, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Jarosław Zieliński wyróżnił dwóch funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie. Wyróżnienie oraz nagrodę, policjanci odebrali za ofiarność i poświęcenie w służbie, którym wykazali się ratując życie tonącemu mężczyźnie.

Okazało się jednak, że kilka godzin później jeden z nich po raz kolejny będzie narażał swoje życie spiesząc na ratunek nieprzytomnemu mężczyźnie w płonącym mieszkaniu.Wczoraj późnym popołudniem ten funkcjonariusz, w patrolu razem z kolegą z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zambrowskiej komendy Policji, otrzymał sygnał o wydobywającym się dymie z okna mieszkania w bloku na terenie jednego z miejskich osiedli.

Funkcjonariusze natychmiast ruszyli pod wskazany adres. Na miejscu zauważyli gęsty dym wydobywający się spod zamkniętych drzwi. Wezwali straż pożarną i pogotowie, a gdy ustalili, że wewnątrz przebywa mężczyzna, niezwłocznie podjęli próbę wyważenia drzwi, które niestety były zablokowane. W związku z tym natychmiast postanowili wejść przez okno.

Policjant z dachu radiowozu wskoczył na parapet, wyważył okno dostając się w ten sposób do środka i odblokował drzwi mieszkania. Wewnątrz wśród gęstego zadymienia dostrzegli leżącą osobę oraz wydobywające się z kuchni płomienie. Natychmiast ewakuowali nieprzytomnego mężczyznę, a następnie odcięli dopływ gazu i ugasili ogień. Po udzieleniu pierwszej pomocy przekazali 54-letniego zambrowianina pogotowiu ratunkowemu.

Dzięki błyskawicznej reakcji funkcjonariuszy i natychmiastowo udzielonej pomocy, życiu uratowanego mężczyzny nie zagraża niebezpieczeństwo.

 

źródło – KWP/oficer prasowy KPP w Zambrowie

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.podlaska.policja.gov.pl

Powrót na górę strony