Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ścigany przez Hiszpanię, został zatrzymany w Polsce

Data publikacji 16.08.2016

Stołeczni policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali 23-letniego obywatela Chin, ściganego na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania władz Hiszpanii. Mężczyzna był poszukiwany przez hiszpański wymiar sprawiedliwości do sprawy zabójstwa oraz ciężkiego uszkodzenia ciała.

Wszystko wydarzyło się w nocy z 6 na 7 grudnia 2015 roku w Barcelonie. Z ustaleń hiszpańskich śledczych wynika, że w jednym z barów doszło do awantury pomiędzy kilkudziesięcioma mężczyznami. Kłótnia szybko przerodziła się w bójkę z użyciem noży, kijów bejsbolowych, potłuczonych butelek oraz broni palnej. Podczas zdarzenia został zabity obywatel Chin, a drugi doznał ciężkich obrażeń ciała. W grudniu 2015 roku został wydany za poszukiwanym Europejski Nakaz Aresztowania. Ściganemu przyznano status niebezpiecznego.

Policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Stołecznej Policji prowadzący poszukiwania uzyskali informacje, że ścigany Europejskim Nakazem Aresztowania, 23-letni mężczyzna może przebywać na terenie powiatu piaseczyńskiego. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że mieszka on w jednym z hoteli w Wólce Kosowskiej. Stołeczni kryminalni wspólnie z policjantami z wydziału realizacyjnego zatrzymali ściganego.

Na podstawie wniosku Prokuratora Okręgowego w Warszawie, sporządzonego w oparciu o materiały zgromadzone przez policjantów oraz przesłane przez władze Hiszpanii, Sąd Okręgowy w Warszawie zastosował wobec ściganego tymczasowe aresztowanie i postanowił o wydaniu go do Hiszpanii.

Obecnie 23-latek przebywa w areszcie, gdzie oczekuje na wykonanie postanowienia sądu w sprawie wydania do Hiszpanii.

(KSP / ms)

Film Ścigany przez Hiszpanię, został zatrzymany w Polsce

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Ścigany przez Hiszpanię, został zatrzymany w Polsce (format flv - rozmiar 15.54 MB)

Powrót na górę strony