Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za oszustwa metodą ,,na policjanta CBŚP”

Policjanci z Ochoty zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy są podejrzani o oszustwa metodą ,,na policjanta CBŚP”. 20-letni Patryk D. i 23-letni Piotr J. wpadli następnego dnia po tym, jak wyłudzili 70 tys. złotych od mieszkanki Ochoty. Dzięki policjantom, kobieta nie straciła wszystkich oszczędności. Obaj usłyszeli zarzuty oszustwa, a sąd aresztował ich na trzy miesiące. Może im grozić kara do 8 lat więzienia.

Kilka dni temu policjanci z Ochoty zostali powiadomieni o oszustwie metoda na tzw. „policjanta”. Sprawcy podający się za oficerów CBŚ wyłudzili od 83-latki pieniądze. Kobieta przekonana, że pomaga w policyjnej akcji przekazała oszustom 70 tys. złotych.
Dzięki pracy operacyjnej policjantów zwalczających przestępczość przeciwko mieniu osoby, mające związek z tym przestępstwem trafiły w ich ręce już następnego dnia. Patryk D. i Piotr J. zostali zatrzymani przez kryminalnych przed bankiem, do którego po pieniądze przyszła 83-latka. Łupem mężczyzn miało paść 20 tys. złotych.

Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Po zebraniu materiału dowodowego śledczy przedstawili im zarzuty za oszustwo, a sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące. Za to przestępstwo może im grozić kara do 8 lat więzienia.

Policjanci kolejny raz ostrzegają przed oszustami działającymi metodą „na wnuczka”. Ich ofiarami najczęściej padają ludzie starsi oraz samotni. Apelujemy o ostrożność i rozwagę. Jeżeli już decydujemy się pożyczyć komuś pieniądze, najpierw sami zadzwońmy do tej osoby.

(KSP / pz)

Powrót na górę strony