Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

5-latka zgubiła się na wakacjach - odnalazł ją policjant

Data publikacji 17.08.2016

Mł. asp. Piotr Malczewski odnalazł zaginioną 5-latkę. Mundurowi informacje otrzymali od matki dziewczynki, która sama przez godzinę bezskutecznie jej szukała. Dziecko bawiło się na placu zabaw. Chwila nieuwagi wystarczyła, by zniknęło z oczu rodzica.

15 lipca w południe do Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie zadzwoniła kobieta zgłaszając zaginięcie swojej 5-letniej córki. Jak ustalili policjanci, dziecko wcześniej przebywało na placu zabaw pod opieką matki. Chwila nieuwagi wystarczyła, aby dziewczynka zginęła z oczu rodzica.

Po godzinie bezowocnych poszukiwań kobieta zdecydowała się powiadomić o całym zdarzeniu mundurowych. Dodatkowo okazało się, że 5-latka przebywała na wakacjach u rodziny i nie zna miasta. Dyżurny natychmiast przekazał komunikat o poszukiwaniach dziecka wszystkim patrolom. Już po kilkunastu minutach, mł. asp. Piotr Malczewski z Ogniwa Ruchu Drogowego powiadomił dyżurnego o odnalezieniu dziecka. Dziewczynka siedziała na ławce przy klatce schodowej jednego z bloków.

Okazało się, że poszła odwiedzić nowo poznaną koleżankę w jej mieszkaniu. Zgubiła się i nie potrafiła już wrócić na plac zabaw. Odnaleziona 5-latka cała i zdrowa trafiła do rodziców.

(KWP Opole / zw)

Powrót na górę strony