Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działania „Łowisko”

W miniony weekend na terenie województwa podlaskiego przeprowadzono działania, ukierunkowane na ujawnianie sprawców przestępstw i wykroczeń przeciwko środowisku, szczególnie kłusownictwa wodnego oraz naruszeń przepisów o rybactwie śródlądowym.

Nie tylko podlascy policjanci, ale także przedstawiciele Polskiego Związku Wędkarskiego, Państwowej Straży Rybackiej, strażnicy Biebrzańskiego Parku Narodowego, Wigierskiego Parku Narodowego, Narwiańskiego Parku Narodowego w Kurowie oraz Nadleśnictwa Stawiski wzięli udział w zintensyfikowanych działaniach na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Celem przedsięwzięcia było w szczególności kontrolowanie przestrzegania porządku i bezpieczeństwa przez łowiących ryby z jednostek pływających i na brzegu, w tym posiadania zezwoleń i innych dokumentów, uprawniających do amatorskiego połowu ryb. Dodatkowo, realizacja tej akcji wiązała się także ze sprawdzaniem przestrzegania przepisów w przedmiotowym zakresie. Kontrolowano także pojazdy, poruszające się w rejonie prowadzonych działań pod kątem ujawniania przedmiotów, służących do popełniania przestępstw lub pochodzących z przestępstwa.

W działaniach wzięło udział blisko 130 funkcjonariuszy, w tym także policyjne patrole rowerowe. Wykorzystano w nich także radiowozy oraz quady. Ponadto 15 policjantów pełniło służbę na 10 policyjnych jednostkach pływających. Policjanci wylegitymowali 294 osoby, skontrolowali 86 pojazdów oraz 41 jednostek pływających, 70 osób poddano badaniom stanu trzeźwości. Dodatkowo ujawniono 30 wykroczeń, w tym z ustawy o rybactwie śródlądowym oraz ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych. Funkcjonariusze zabezpieczyli sieci typu „drygawica” o dł. ok. 20 m, żaki oraz zatrzymali trzech sprawców prowadzenia pojazdów w stanie nietrzeźwości.

(KWP w Białymstoku / pz)

Powrót na górę strony