Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przekroczył prędkość jadąc na ,,podwójnym gazie’’

Data publikacji 17.08.2016

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, zatrzymali 59-letniego kierującego fiatem, który przekroczył dozwoloną prędkość o 51 km/h. Dodatkowo mężczyzna prowadził samochód pod wpływem alkoholu.

Wczoraj (16 sierpnia 2016r.)  około godziny 10:00 policjanci z kieleckiej drogówki patrolowali jedną z tras wylotowych z miasta, samochodem wyposażonym w wideorejestrator.  Uwagę funkcjonariuszy zwrócił pojazd osobowy poruszający się ze znacznie większą prędkością niż pozwalają na to przepisy. Po dokonaniu pomiaru okazało się, że kierowca osobowego fiata porusza się z prędkością 121 km/h przy dozwolonej 70 km/h. Mundurowi zatrzymali kierującego do kontroli. W trakcie czynności okazało się, że 59 letni mężczyzna jest pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało 0,3 promila alkoholu w organizmie. 59-latkowi policjanci zatrzymali prawo jazdy. Efektem końcowym nieprzemyślanego zachowania kierowcy będą poważne konsekwencje karne i finansowe. 

Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nie bądźmy obojętni widząc nietrzeźwego kierowcę. Prawidłowa reakcja na takie zdarzenie może zapobiec tragedii.

(KWP Kielce /dk)

Film Przekroczył prędkość jadąc na ,,podwójnym gazie’’

Opis filmu: Przekroczył prędkość jadąc na ,,podwójnym gazie’’

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Przekroczył prędkość jadąc na ,,podwójnym gazie’’ (format flv - rozmiar 5.9 MB)

Powrót na górę strony