Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali mężczyźnie życie

Data publikacji 17.08.2016

Dzięki szybkiej interwencji zgorzeleckich policjantów, uratowany został mężczyzna, który usiłował odebrać sobie życie. Funkcjonariusze odnaleźli go niemal w ostatniej chwili. Po udzieleniu przez nich niezbędnej pomocy medycznej, która przywróciła funkcje życiowe, mężczyzna został przewieziony do szpitala. Teraz jest już pod opieką lekarzy.

16 sierpnia 2016 r. policjanci ze Zgorzelca, w wyniku prowadzonych działań, uratowali mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo. Uratowany trafił do szpitala, gdzie dalej zajęli się nim lekarze.

Do zdarzenia doszło wczesnym popołudniem. Oficer dyżurny Komendy powiatowej policji w Zgorzelcu odebrał zgłoszenie o niepokojącym zachowaniu młodego mężczyzny, który został zauważony w jednym ze zgorzeleckich parków, kiedy założony na szyi pasek próbował przerzucić przez gałąź drzewa.

We wskazany rejon natychmiast skierowano policjantów, którzy patrolowali miasto. Po krótkim czasie, na jednym z drzew zauważyli oni wiszącego młodego mężczyznę.

Funkcjonariusze natychmiast ruszyli z pomocą. Unieśli go do góry i odcięli pasek. Wzywając na miejsce pogotowie ratunkowe, policjanci przystąpili do przywrócenia u mężczyzny funkcji życiowych.

Po przybyciu karetki, funkcjonariusze przekazali uratowanego 35 – latka ratownikom medycznym, którzy zabrali niedoszłego samobójcę do szpitala. Obecnie mężczyzna wraca do zdrowia. Tylko dzięki szybkiemu i zdecydowanemu działaniu policjantów mieszkaniec Ciechanowa żyje.

(KWP Wrocław / mm)

Powrót na górę strony