Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narazili Skarb Państwa na straty niemal 300 tys. złotych

Data publikacji 17.08.2016

Zielonogórscy policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o produkcję i handel tytoniem bez uiszczenia opodatkowania. Wysokość uszczuplenia należnego podatku akcyzowego policjanci szacują na ponad 280 tys. zł.

Praca zielonogórskich kryminalnych pozwoliła na zatrzymanie dwóch mężczyzn łączonych z produkcją i obrotem nielegalnym tytoniem. W chwili zatrzymania mężczyźni zajęci byli właśnie pakowaniem tytoniu. Po sprawdzeniu okazało się, że zatrzymani zajmowali się produkcją i handlem tytoniem nie odprowadzając jednocześnie należnego podatku do Skarbu Państwa.

28-letni Dawid P. i 23-letni Jarosław W. trafili do policyjnej izby zatrzymań. Obaj są znani Policji. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów z ustawy kodeks karny skarbowy i ustawy o wyrobie alkoholu i wyrobów tytoniowych. Za te przestępstwa grozi kara grzywny lub pozbawienia wolności do roku. Mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów i dobrowolnie poddali się karze.

Na poczet przyszłych grzywien policjanci zabezpieczyli 10 tys. zł. w gotówce. Wysokość uszczuplenia należnego podatku akcyzowego policjanci szacują na ponad 280 tys. zł. Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / pz)

Film Narazili Skarb Państwa na straty niemal 300 tys. złotych

Pobierz plik Narazili Skarb Państwa na straty niemal 300 tys. złotych (format mp4 - rozmiar 12.48 MB)

Powrót na górę strony