Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za zabójstwo

Data publikacji 18.08.2016

Policjanci z komendy w Świętochłowicach zatrzymali 52-letnią mieszkankę miasta. Kobieta śmiertelnie ugodziła nożem swojego 57-letniego partnera. Świętochłowiczanka trafiła do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszała zarzut zabójstwa. Została tymczasowo aresztowana.

Mundurowi z świętochłowickiej drogówki zostali skierowani przez oficera dyżurnego na interwencję. Zgłoszenie dotyczyło ugodzenia nożem mieszkańca Świętochłowic. Po przybyciu pod wskazany adres funkcjonariusze znaleźli na klatce schodowej zwłoki mężczyzny. Po wstępnych ustaleniach okazało się, że mężczyzna chwilę wcześniej awanturował się ze swoją konkubiną w jej mieszkaniu znajdującym się na tym samym piętrze.

Na miejsce przybył również zespół dochodzeniowo-śledczy z wydziału kryminalnego świętochłowickiej komendy. Policjanci ustalili przebieg zdarzenia, z którego wynikało, że po wspólnej libacji alkoholowej między parterami wybuchła awantura. W trakcie sprzeczki kobieta dwukrotnie ugodziła nożem 57-latka w okolice klatki piersiowej. Jedna z ran okazała się śmiertelna. Mężczyzna zdążył jeszcze wyjść z mieszkania. Zmarł na klatce schodowej. Kobieta została zatrzymana i spędziła noc w policyjnym areszcie. W trakcie zdarzenia miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu usłyszała zarzut zabójstwa, za co grozi jej dożywotni pobyt w więzieniu. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i tymczasowo aresztował kobietę na okres 3 miesięcy.

(KWP Katowice / zw)

Film Zatrzymana kobieta

Opis filmu: Zatrzymana kobieta

Pobierz plik Zatrzymana kobieta (format mp4 - rozmiar 4.76 MB)

Powrót na górę strony