Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani usłyszeli 24 zarzuty włamań i kradzieży

Rozpracowana grupa przestępcza, odzyskana znaczna część skradzionego mienia i zatrzymane 3 osoby, to efekt działań prowadzonych przez wrocławskich policjantów. Sprawcy, włamując się do różnych obiektów, pomieszczeń i samochodów, kradli przedmioty wartościowe, w tym m.in. elektronarzędzia, sprzęt RTV, rowery, kosiarki, paliwo. Straty oszacowano na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Teraz podejrzanym może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji Wrocław – Krzyki, w wyniku prowadzonych działań operacyjnych, rozpracowali grupę przestępczą zajmującą się włamaniami i kradzieżami mienia na terenie Wrocławia oraz ościennych gmin. W sprawie zatrzymano 3 osoby. Podejrzani, to mieszkańcy powiatu wrocławskiego, w wieku od 20 do 49 lat.

Jak wynika z ustaleń policjantów zajmujących się tą sprawą, podejrzani włamywali się do garaży, piwnic i altan. Ich łupem padały różnego rodzaju przedmioty wartościowe, w tym m.in. narzędzia, elektronarzędzia, sprzęt RTV, rowery, kosiarki. Sprawcy włamywali się też do samochodów, kradnąc ze zbiorników paliwo.

Wartość spowodowanych strat szacuje się na chwilę obecną na kwotę ponad 60 tys. złotych. Funkcjonariusze prowadząc czynności w tej sprawie, odzyskali już ponad połowę skradzionego mienia. Część odzyskanych przedmiotów już wróciła do swoich właścicieli. Wobec pozostałych policjanci ustalają pokrzywdzonych.

Na podstawie zebranego materiału, zatrzymani usłyszeli na chwilę obecną 24 zarzuty włamań i kradzieży. Za czyny, o które są podejrzani, grozić im może teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie podejrzanych zdecyduje sąd.

Obecnie policjanci z komisariatu na wrocławskich Krzykach, wyjaśniając w dalszym ciągu wszystkie okoliczności związane z tym przestępczym procederem, prowadzą m.in. czynności w kierunku odzyskania pozostałego skradzionego mienia. Sprawdzają oni też, czy zatrzymani mają na swoim koncie jeszcze inne przestępstwa.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Film Zatrzymani usłyszeli 24 zarzuty włamań i kradzieży

Pobierz plik Zatrzymani usłyszeli 24 zarzuty włamań i kradzieży (format mp4 - rozmiar 7.15 MB)

Powrót na górę strony