Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowany po napadzie na 73-letnią kobietę

Data publikacji 18.08.2016

Policjanci z wydziału kryminalnego na Targówku, będąc po służbie, w jednym z warszawskich tramwajów zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój. Jak ustalili śledczy, mężczyzna zaatakował starszą kobietę w windzie, obezwładnił ją, a następnie zerwał z szyi złoty łańcuszek warty ok. 600 złotych. Jak się okazało, Grzegorz Ch. był już wielokrotnie karany za liczne przestępstwa, w tym kradzieże. Za to przestępstwo grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komisariatu na Targówku zajęli się sprawą napadu na 73-letnią kobietę. Do zdarzenia doszło w pierwszych dniach sierpnia na terenie dzielnicy. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że pokrzywdzona została zaatakowana w windzie jednego z bloków mieszkalnych. Napastnik, używając siły, przewrócił kobietę i obezwładnił ją, a następnie zerwał jej z szyi złoty łańcuszek z zawieszką, którego wartość pokrzywdzona oszacowała na kwotę około 600 złotych. Na skutek tego zdarzenia kobieta nie odniosła na szczęście żadnych obrażeń. Śledczy prowadzący to postępowanie analizowali wszystkie uzyskane informacje oraz zabezpieczyli monitoring. Równolegle kryminalni prowadzili poszukiwania sprawcy.

Dzięki dobremu rozpoznaniu operacyjni wytypowali podejrzanego o ten napad mężczyznę. Trop prowadził do 34-letniego Grzegorza Ch. Mężczyzna już wcześniej był wielokrotnie karany za liczne przestępstwa, w tym kradzieże. Kryminalni wracając ze służby w jednym z warszawskich tramwajów zauważyli podejrzanego. Natychmiast go zatrzymali.

Po zebraniu materiału dowodowego policjanci doprowadzili Grzegorza Ch. do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzut dokonania rozboju w warunkach recydywy. Sąd rejonowy na wniosek prokuratora oraz śledczych z Targówka zastosował wobec niego 2-miesięczny areszt. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

(KSP / pz)

Powrót na górę strony