Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci i celnicy zwalczają przestępczość hazardową

Data publikacji 18.08.2016

Stołeczni policjanci oraz funkcjonariusze celni z I i II Urzędu Celnego w Warszawie uczestniczyli we wspólnych działaniach wymierzonych w przestępczość hazardową. Funkcjonariusze skontrolowali 60 miejsc, w których znajdowały się automaty do gier hazardowych. Dzięki współpracy zabezpieczono 199 nielegalnych automatów. Policjanci zwracali również uwagę na przestępstwa towarzyszące nielegalnej działalności hazardowej.

Policjanci ze stołecznego wydziału kryminalnego oraz z komend garnizonu stołecznego uczestniczyli we wspólnych działaniach z funkcjonariuszami z pierwszego i drugiego Urzędu Celnego w Warszawie. Współpraca ta to wynik porozumienia zawartego pomiędzy Komendantem Stołecznym Policji a Dyrektorem Izby Celnej w Warszawie, a jej celem  było rozpoznanie i zwalczanie na terenie garnizonu stołecznego przestępczości związanej z urządzaniem nielegalnych gier na automatach. Podczas wspólnych działań zwracano również uwagę na inne przestępstwa, do których może dochodzić w tych miejscach.

W trakcie kontroli funkcjonariusze ustalali, czy automaty i lokale figurują w bazie danych Urzędu Celnego I i II w Warszawie jako punkty, w których urządzane są na podstawie odpowiednich zezwoleń gry na automatach o niskich wygranych. Policjanci i celnicy sprawdzali pochodzenie i legalność automatów oraz posiadane zezwolenia. W wyniku podjętych interwencji na terenie garnizonu zabezpieczono 199 automatów do gier hazardowych o charakterze komercyjnym i losowym. Łącznie skontrolowano 60 punktów. Podczas czynności policjanci zabezpieczyli także ponad 120 gramów kokainy, kilka porcji marihuany oraz 28 sztuk nielegalnej amunicji. Do tych spraw zatrzymano trzy osoby.

Właściciele automatów mogą ponieść konsekwencje za złamanie przepisów Kodeksu karnego skarbowego. Grozić im może za to kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności do lat 3 lub obie te kary łącznie.

Policjanci z wydziałów kryminalnych oraz zwalczających przestępczość gospodarczą na co dzień zajmują się zbieraniem informacji, gdzie na terenie Warszawy i okolic dochodzi do „łamania” przepisów ustawy o grach hazardowych. Funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych kontroli i zatrzymań.

(KSP / pz)

 

Powrót na górę strony