Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Katowic przejęli ponad 2 kilogramy amfetaminy

Data publikacji 18.08.2016

Policjanci z wydziału antynarkotykowego w Katowicach przejęli ponad 2 kilogramy amfetaminy oraz substancje, z których można wyprodukować ponad 13 kilogramów tego narkotyku. Podczas akcji kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn, którzy odpowiedzą za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz za posiadanie i wprowadzanie do obrotu prekursorów służących do ich produkcji.

Policjanci dowiedzieli się, że w jednym z mieszkań w województwie śląskim przebywa mężczyzna, który ma przy sobie znaczną ilość narkotyków. Informacje stróżów prawa potwierdziły się – w mieszkaniu wynajmowanym przez 64-latka była donica z białym proszkiem oraz sprzęt do porcjowania i ważenia narkotyków. Jak informują policjanci, badanie testerem wykazało, że to prawdopodobnie amfetamina.

Śledczy przejęli ponad 2 kilogramy narkotyku, z których można było sporządzić 20 tysięcy działek dilerskich o czarnorynkowej wartości blisko 60 tysięcy złotych. Zatrzymany 64-letni mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wcześniej był już karany za podobne przestępstwa. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Podejrzanemu grozi 10 lat więzienia.

Prekursory służące do produkcji amfetaminy policjanci znaleźli w Katowicach. Kryminalni zatrzymali dwóch współpracujących z 64-latkiem mężczyzn. 35 i 64-latek zostali objęci policyjnymi dozorami.  Mężczyźni odpowiedzą za posiadanie i wprowadzanie do obrotu prekursorów służących do produkcji amfetaminy. Każdemu z nich grozi 5 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / pz)

Film Policjanci z Katowic przejęli ponad 2 kilogramy amfetaminy

Opis filmu: Policjanci z Katowic przejęli ponad 2 kilogramy amfetaminy

Pobierz plik Policjanci z Katowic przejęli ponad 2 kilogramy amfetaminy (format mp4 - rozmiar 9.47 MB)

Powrót na górę strony