Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lubuscy policjanci skuteczni w odnajdywaniu osób zaginionych

Data publikacji 18.08.2016

Tylko w ciągu ostatnich kilku dni lubuscy policjanci odnaleźli trzy osoby, których zdrowie, a nawet życie było zagrożone. Sytuacje miały miejsce w Gorzowie i Świebodzinie. Dzięki szybkiej i profesjonalnej pracy mundurowych prawdopodobnie udało się uniknąć tragedii. W jednym z przypadków nieoceniona okazała się również pomoc mieszkańca, który widząc błąkającego się starszego mężczyznę odpowiednio zareagował.

Działania związane z poszukiwaniem osób, które z rożnych powodów znajdują się w sytuacji zagrażających ich życiu i zdrowiu, wymagają od policjantów szybkiego i co najważniejsze skutecznego działania. W ciągu ostaniach dwóch dni lubuscy policjanci skutecznie interweniowali w tego typu sytuacjach. Dwa przypadki miały miejsce w Gorzowie, a kolejny w Świebodzinie.

We wtorek /16 sierpnia/ gorzowscy policjanci przyjęli zgłoszenie o zaginięciu 81-latka. Ze względu na wiek i stan zdrowia istniało duże zagrożenie dla jego zdrowia, a nawet życia. Dlatego ogłoszono alarm dla całej gorzowskiej jednostki. Na nogi postawione zostały wszystkie patrole, które wspomagał policyjny pies wyszkolony do tego typu akcji. Mundurowi dokładnie sprawdzali gorzowskie ulice, pustostany i działki. W pracy pomagali również taksówkarze i pracownicy miejskiej komunikacji. Dzięki miejskiemu monitoringowi pod nadzorem znalazły się również miejsca objęte jego zasięgiem. O poszukiwaniach wiedzieli również mundurowi z powiatów sąsiadujących z gorzowskim. Przełom pojawił się po kilku godzinach, kiedy jeden z kierowców zauważył starszego mężczyznę błąkającego się niedaleko jednej z miejscowości pod Gorzowem. Odpowiednio zareagował i przewiózł do Gorzowa. Tutaj policjanci, którzy patrolowali ulice zauważyli obu mężczyzn. Po krótkiej rozmowie okazało się, że jednym z nich jest zaginiony. W tym przypadku wzorowa obywatelska postawa jednego z obywateli pozwoliła na szybkie odnalezienie 81-latka.

Jeszcze tego samego dnia kolejne skuteczne działanie gorzowskich policjantów pozwoliło na odnalezienie mężczyzny, który wybiegł z mieszkania grożąc rodzinie, że odbierze sobie życie. Interwencja policjantów ze Sztabu Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. pozwoliła na sprawne dotarcie do niego.

Kolejne odnalezienie osoby zaginionej miało miejsce w środę /17 sierpnia/ w Świebodzinie. To tutaj policjantów zaalarmowała rodzina kobiety, która pozostawiła w domu list świadczący o tym, że chce popełnić samobójstwo. Z uwagi na zagrożenie dla jej życia i zdrowia ogłoszono alarm dla całej jednostki. W poszukiwania zaangażowano policjantów z wszystkich pionów. Po kilku godzinach intensywnych działań kobieta została odnaleziona przez funkcjonariuszy.

Opisane przypadki potwierdzają nie tylko skuteczność lubuskich policjantów w poszukiwaniu osób zaginionych, ale również odpowiednią postawę rodzin, które w porę zaalarmowały mundurowych. Dzięki temu policjanci byli w stanie szybko odnaleźć osoby potrzebujące pomocy. Słowa uznania należą się również osobom, które nie przechodzą obojętnie w takich sytuacjach. Mając przypuszczenia o możliwym zagrożeniu informują odpowiednie służby.

(KWP Gorzów Wlkp. /dk)

Powrót na górę strony