Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jechali skradzionym w Niemczech samochodem, zatrzymali ich policjanci

Data publikacji 19.08.2016

Dzięki szybkiej i wzorowej współpracy polskiej Policji z niemieckimi służbami, gostynińscy policjanci odzyskali samochód, który został skradziony na terenie Niemiec. Jadący bmw dwaj obywatele Litwy trafili do policyjnego aresztu.

W nocy z wtorku na środę (9/10 sierpnia 2016 r.) dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie uzyskał informację, że na terenie powiatu może pojawić się skradzione 10 sierpnia w Niemczech bmw. Dzięki szybkiej współpracy polskiej Policji z niemieckimi służbami, policjanci zatrzymali na terenie Gostynina do kontroli samochód, który odpowiadał danym z przekazanych informacji.

Po szczegółowym sprawdzeniu okazało się, że jest to samochód skradziony kilka dni wcześniej na terenie Niemiec. Zarówno kierujący, jak i pasażer to obywatele Litwy, którzy zostali zatrzymani. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, a bmw zostało zabezpieczone na policyjnym parkingu.

Mężczyznom zostały przedstawione zarzuty paserstwa. Na podstawie decyzji prokuratora mężczyzna, który był pasażerem został zwolniony z aresztu, natomiast wobec kierującego został złożony do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztu. Sąd podejmie teraz decyzję w tej sprawie.

Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

(KWP Radom /dk)

Powrót na górę strony