Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

11 zarzutów dla kobiety podającej sie za pracownicę administracji

Data publikacji 19.08.2016

Policjanci zatrzymali 44-letnią kobietę, która okradała z gotówki starszych mieszkańców Lublina. Przedstawiając się za pracownicę administracji informowała o nadpłacie za wodę. Wykorzystując chwilową nieuwagę domowników plądrowała mieszkania. W sumie ukradła ponad 10 tys. zł. kobieta usłyszała łącznie 11 zarzutów. Ponieważ była już wczesnej karana, za popełnione przestępstwa odpowie w warunkach recydywy.

44-latkę zatrzymali lubelskich funkcjonariusze w minioną środę (10 sierpnia 2016 r.) na jednej z ulic Czechowa. Ze zgłoszenia wynikało, że chwilę wcześniej okradła mieszkankę ulicy Lipińskiego.

Jak relacjonowała policjantom pokrzywdzona, wpuściła do mieszkania kobietę, która przedstawiła się za pracownicę administracji. Twierdziła, że właścicielka mieszkania ma nadpłatę za wodę i należy się jej zwrot. Rzekoma pracownica administracji, nie posiadała drobnych w celu wypłacenia pieniędzy więc poprosiła starszą panią o rozmienienie gotówki. Oszustka w ten sposób, chciała zobaczyć, gdzie kobieta trzyma pieniądze. Następnie kazała właścicielce odkręcić wodę w łazience, by sprawdzić, czy nie ma przecieków. Wystarczyła chwila, aby zabrać gotówkę. Łupem oszustki padło ponad tysiąc złotych

Jak ustalili policjanci prowadzący sprawę, takich podobnych przypadków kradzieży było w Lublinie więcej. Okazało się, ze kobieta, która nie posiada stałego miejsca zameldowania, w ciągu co najmniej ostatnich 2 miesięcy okradła mieszkańców miasta 11 krotnie. Jej scenariusz działania był zawsze taki sam. Suma pieniędzy, jakie ukradła starszym osobom, to kwota ponad 10 tys. złotych.

W jednym z przypadku, jedna z pokrzywdzonych, przekazała oszustce swoją kartę bankomatową z pinem, by ta wypłaciła z pobliskiego bankomatu 70 złotych nadpłaty. Chwilę później z konta starszej pani zniknęło 1200 złotych.

44-latka została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie. Kobieta został rozpoznana, jako sprawczyni kradzieży. Jak się okazało, podczas swojej przestępczej działalności, dla niepoznaki często zmieniała kolor włosów lub dla kamuflażu zakładała okulary.

Kobieta usłyszała w sumie 11 zarzutów. Ponieważ w ciągu ostatnich kilku lat karana była za podobne przestępstwa, odpowie w warunkach recydywy. Wkrótce 44-latka zostanie doprowadzona do prokuratury i sądu. Policjanci wnioskować będą o tymczasowy areszt.

Jednocześnie policjanci przestrzegają przed działaniem oszustów. Ich pomysłowość nie zna granic. Tacy ludzie podszywają się pod pracowników różnych instytucji  i próbują oszukać szczególnie osoby starsze i samotne. Dlatego też mundurowi apelują do tej grupy osób, by nie wpuszczały do mieszkań nieznajomych. Nie należy pochopnie i w pośpiechu podpisywać przedstawianych dokumentów, czy przekazywać nieznajomym pieniędzy. W razie podejrzeń należy skontaktować się z Policją.

(KWP Lublin /dk)

Film 11 zarzutów dla 44-latki podającej sie za pracownicę administracji

Opis filmu: 11 zarzutów dla 44-latki podającej sie za pracownicę administracji

Pobierz plik 11 zarzutów dla 44-latki podającej sie za pracownicę administracji (format mp4 - rozmiar 11.87 MB)

Powrót na górę strony