Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W ostatniej chwili uratowany przez policjantów

Data publikacji 19.08.2016

Wczoraj w godzinach popołudniowych policjanci Wydziału Prewencji koneckiej komendy, uratowali przed niechybną śmiercią 75-letniego mieszkańca gminy Gowarczów, który usiłował targnąć się na swoje życie.

Około godz. 16.00 Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Końskich otrzymał informację o 75-latku, który silnie wzburzony wyszedł z domu z zamiarem popełnienia samobójstwa. Natychmiast na miejsce zdarzenia udali się koneccy policjanci. Mundurowi, informowani telefonicznie na bieżąco o całej sytuacji przez jednego z członków rodziny niedoszłego samobójcy, dotarli pod wskazane miejsce. W rejonie kompleksu leśnego funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, zakładającego sobie na szyję pętlę wykonaną z drutu. Natychmiast ruszyli mu z pomocą i zapobiegli dalszemu rozwojowi sytuacji.

Uratowanego mężczyznę mundurowi przekazali załodze karetki pogotowia. Jak się okazało 75-latek był pod wpływem alkoholu, badanie wykazało blisko promil alkoholu.

Szybka reakcja, zdecydowane działanie i doskonała komunikacja pomiędzy zgłaszającą a policjantami pomogła zapobiec tragedii.

(KWP w Kielcach / ms)

Powrót na górę strony