Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradli sklep muzyczny i wpadli

Data publikacji 19.08.2016

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm młodym mężczyznom podejrzewanym o włamanie do sklepu muzycznego i kradzież gitar oraz wzmacniaczy. Sprawcy zostali ustaleni przez funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego kaliskiej komendy. Policjanci odzyskali również skradziony sprzęt muzyczny o wartości blisko 20 tys. złotych.

Do zdarzenia doszło w nocy z 9 na 10 sierpnia br. w centrum miasta. Właściciel poinformował policjantów o uszkodzeniu drzwi wejściowych w jednym ze sklepów. Dyżurny jednostki natychmiast skierował na miejsce patrol. Policjanci ustalili, że doszło do włamania. Sprawcy dostali się do wnętrza lokalu, skąd ukradli 8 sztuk różnego rodzaju gitar oraz trzy wzmacniacze. Wartość strat w tej sprawie pokrzywdzony wycenił na ponad 20 tys. złotych.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego kaliskiej komendy, w wyniku prowadzonych działań operacyjnych ustalili, że włamania dokonało dwóch młodych mężczyzn. Okazało się, że to 18-latkowie. Jeden z nich, mieszkaniec Łodzi, usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo Kodeks Karny przewiduje karę nawet 10 lat więzienia.

W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze zabezpieczyli na terenie gminy Opatówek pojazd, w którym znajdował się skradziony sprzęt. Właściciel posesji, na której znajdowało się auto również odpowie za przestępstwo. Funkcjonariusze z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili 37-latkowi zarzut paserstwa. Teraz podejrzanemu grozi kara nawet 5 lat więzienia

(KWP w Poznaniu / pz)

Film Okradli sklep muzyczny i wpadli

Pobierz plik Okradli sklep muzyczny i wpadli (format mp4 - rozmiar 20.14 MB)

Powrót na górę strony