Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pobicia, pozbawienie wolności i obrót amfetaminą i mefedronem – za te czyny odpowiedzą pseudokibice z Hajnówki zatrzymani przez CBŚP

Data publikacji 22.08.2016

4 mieszkańców powiatu hajnowskiego związanych ze środowiskiem pseudokibiców jednego z lokalnych klubów sportowych w Hajnówce zatrzymali policjanci CBŚP z Białegostoku. Mężczyźni usłyszeli zarzuty pozbawienia wolności mieszkanki Hajnówki, pobić z użyciem noża i wprowadzania do obrotu narkotyków. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani na 2 miesiące.

Policjanci CBŚP z Białegostoku ustalili, że 4 mieszkańców Hajnówki, związanych ze środowiskiem pseudokibiców jednego z lokalnych klubów sportowych dopuściło się szeregu przestępstw. Mężczyźni w wieku od 22 do 30 lat zostali zatrzymani w miejscach zamieszkania. W prokuraturze usłyszeli zarzuty udziału w  pobiciach do jakich dochodziło w Hajnówce i innych miejscowościach województwa podlaskiego w latach 2012-2015. Podczas jednego z pobić na osiedlowym boisku w Hajnówce użyli noża. Mężczyźni mają też na koncie pozbawienie wolności jednej z mieszkanek tego miasta, co zdaniem prowadzących śledztwo było próbą zastraszenia, by kobieta nie współpracowała z organami ścigania.

Zatrzymani handlowali również substancjami psychotropowymi: amfetaminą i  mefedronem.

Dotychczas w sprawie rozpracowywanej przez policjantów CBŚP zastosowanych zostało 42 tymczasowe aresztowania. 3 osoby nadal przebywają w tymczasowym areszcie. W sprawie występuje aktualnie 112 podejrzanych. Podczas przeszukań policjanci CBŚP zabezpieczyli prawie kilogram amfetaminy i 750 sztuk różnego rodzajów anabolików. Funkcjonariusze szacują, że grupa wprowadziła do obrotu nie mniej niż 6 kg narkotyków.  

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Postępowanie przygotowawcze nadzorowane jest przez Podlaski Wydział zamiejscowy w Białymstoku Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej.

(CBŚP /dk)

Powrót na górę strony