Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ratowali mężczyzn, którzy podczas wypoczynku wpadli do wody

Data publikacji 22.08.2016

Pomimo, że wakacje dobiegają końca, policyjni wodniacy, którzy dbają o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad akwenami wodnymi wciąż podejmują wiele interwencji. Podczas weekendu policjanci udzielili pomocy osobom pływającym kajakiem i na rowerku wodnym. Okazało się, że mężczyźni znajdowali się pod wpływem alkoholu.

Pomimo, że wakacje dobiegają końca, to amatorów kąpieli wodnych nie brakuje. W ten weekend Okuninkę odwiedziło szerokie grono turystów. Policyjni stermotorzyści pracowali więc ze zdwojoną siłą,  by zapewnić bezpieczeństwo osobom wypoczywającym. 

Wczoraj ( 21 sierpnia 2016 r.) ok. 13:00 patrol wodny zauważył ok. 100 metrów od brzegu tonący rowerek wodny, na którym znajdowały się 3 osoby: 22, 31 i 19-latek z  powiatu garwolińskiego.

Policjanci natychmiast udzielili im pomocy zabierając ich na łódz patrolową i pomagając bezpiecznie dotrzeć do brzegu. Jak się okazało podczas wykonywanych czynności,  jedna z osób, która kierowała rowerkiem znajdowała się pod wpływem alkoholu. 31-latek został więc ukarany za swoje nierozsądne zachowanie mandatem karnym w wysokości 100 zł zgodnie z Ustawą o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych.

...

W sobotę (20 sierpnia 2016 r.)  tuż po godzinie 18-tej policjanci z patrolu wodnego pełniący służbę na akwenie wodnym w Chańczy zauważyli dryfujący kajak. W wodzie znajdowało się dwóch mężczyzn wzywających pomocy. Mundurowi natychmiast ruszyli na pomoc. Po dopłynięciu na miejsce policjanci wspólnie z ratownikami WOPR-u wydostali na pokład łodzi dwóch skrajnie wyczerpanych mężczyzn 26 i 28 latka. Policjanci oddali poszkodowanych pod opiekę medyczną, a przewrócony kajak odholowali do brzegu. W trakcie czynności okazało się, że mężczyźni byli pod wpływem alkoholu mieli od 0,4 do 0,6 promila alkoholu.

Gdyby nie szybka i profesjonalna pomoc policjantów i ratowników mogłoby dojść do tragedii. Ten przypadek wyraźnie ukazuje, że alkohol połączony z wypoczynkiem nad wodą nie prowadzi do niczego dobrego i mógł zakończyć się tragicznie.

(KWP Lublin, KWP Kielce / zw)

Powrót na górę strony