Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Siemiatyccy mundurowi uratowali desperata

Data publikacji 22.08.2016

27–latek chciał popełnić samobójstwo. Dzięki siemiatyckim policjantom mężczyzna bezpiecznie trafił pod opiekę pracowników służby zdrowia.

Wczoraj siemiatyccy policjanci interweniowali wobec mężczyzny, który chciał popełnić samobójstwo. Informacja najpierw trafiła do dyżurnego jednostki, a następnie została natychmiast przekazana policyjnym patrolom, które niezwłocznie stawiły się na miejscu zdarzenia. Tam, w okolicy wejścia na most kolejowy od strony miejscowości Olendry funkcjonariusze zauważyli młodego mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać wzdłuż torów kolejowych, wiodących na most. Desperat krzyczał do funkcjonariuszy, by ci nie podchodzili, bo skoczy z mostu. Mundurowi zabezpieczali most z dwóch stron, próbując jednocześnie dostać się jak najbliżej mężczyzny.

W związku z sytuacją, która działa się na torach, siemiatyccy funkcjonariusze przy współpracy z  kolegami z Ochotniczej Straży Pożarnej zatrzymali najpierw pociąg osobowy jadący z Siedlec w kierunku Hajnówki, a następnie drugi relacji Hajnówka – Siedlce. Na miejsce zdarzenia przyjechała także znajoma 27-letniego mężczyny, z którą to mundurowym udało się podejść bliżej niedoszłego samobójcy, chwycić desperata i doprowadzić go do radiowozu, a następnie bezpiecznie przekazać załodze karetki pogotowia. Mężczyzna trafił do szpitala. To już kolejna tego typu interwencja podlaskich policjantów, ratująca ludzkie życie.

(KWP w Białymstoku / pz)

Powrót na górę strony