Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dozory za skrajne zaniedbanie 4-miesięcznego chłopca

Data publikacji 22.08.2016

Bytomscy policjanci zatrzymali rodziców 4-miesięcznego chłopczyka. Skrajnie wyczerpane dziecko trafiło do szpitala. Stróży prawa zawiadomiła znajoma mieszkańców Bytomia zaniepokojona stanem dziecka. 22-latka i jej rok młodszy partner trafili do policyjnego aresztu. Prokurator objął rodziców policyjnym dozorem. Grozi im teraz do 5 lat więzienia.

Do mieszkania przy ul. Konopinickej w Bytomiu przyszła znajoma 22-latki i jej 21-letniego partnera. Bytomianie mają dwójką dzieci, półtoraroczną dziewczynkę i 4-miesięcznego chłopca. Kobieta zwróciła uwagę na stan jednego z dzieci. Chłopczyk na twarzy miał zmiany skórne od odleżyn. Kobieta natychmiast zadzwoniła na pogotowie. Dziecko trafiło do szpitala w stanie skrajnego wyczerpania. Chłopczyk był niedożywiony oraz zaniedbany higienicznie.

Wezwani policjanci zatrzymali trzeźwych rodziców. Bytomianie trafili do policyjnego aresztu. Ich starszym dzieckiem zaopiekowała się babcia. Ojciec i matka chłopca usłyszeli zarzuty narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. O dalszym losie dziecka zdecyduje sąd. Prokurator nieodpowiedzialnych rodziców objął policyjnym dozorem. Grozi im teraz do 5 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / ms)

Powrót na górę strony