Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Otwarty dom kusi złodzieja – bądźmy czujni i ostrożni

Data publikacji 22.08.2016

Chwila nieuwagi może doprowadzić do utarty oszczędności. Pamiętajmy o zamykaniu domów i mieszkań. W powiecie krapkowickim z otwartego domu złodziej ukradł pieniądze i biżuterię warte ponad 100 tys. złotych. Uważajmy także kogo wpuszczamy do domu, małżeństwo z Kędzierzyna – Koźla zostało okradzione przez osoby podające się za kurierów.

20 sierpnia, tuż po godzinie 22:00 dyżurny Policji z Krapkowic otrzymał zgłoszenie o kradzieży.  Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że podczas nieobecności domowników, ktoś z ich domu zabrał pieniądze i biżuterię.  Policjanci ustalili, że pokrzywdzeni wyszli z domu na kilka godzin, a kiedy wrócili zorientowali się, że padli ofiarą złodzieja. Ktoś zabrał z ich domu pieniądze i biżuterię warte ponad 100 tys. złotych. Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że złodziej dostał się do domu przez uchylone w sypialni okno.

To zdarzenia pokazuje jak łatwo możemy stracić oszczędności. Pamiętajmy, aby zawsze przed wyjściem z domu dokładnie zamknąć wszystkie okna i drzwi. Róbmy to za każdym razem, nawet jeśli wychodzimy na kilka godzin. Jeśli posiadamy alarm pamiętajmy, żeby zawsze go włączyć. Zasuńmy także żaluzje. Jeśli po powrocie okaże się, że doszło do włamania niczego nie ruszajmy i natychmiast zadzwońmy na Policję.

Uważajmy też, kogo wpuszczamy do domu. Małżeństwo z Kędzierzyna-Koźla straciło swoje oszczędności. Do drzwi ich mieszkania zapukała kobieta, która podała się za pracownika firmy kurierskiej. Pod pretekstem pozostawienia paczki dla sąsiada, weszła do mieszkania. Po chwili wyciągnęła z torby dużą płachtę materiału i zasłoniła nią wejście do mieszkania. W czasie, kiedy rozmawiała z pokrzywdzonym do mieszkania weszła druga osoba, która zabrała blisko 8 tys. złotych gotówki. Pokrzywdzony dopiero na drugi dzień zauważył, że został okradziony.

Coraz częściej zdarza się, że do drzwi naszych mieszkań pukają przypadkowe osoby. Aby nie paść ofiarą złodzieja, musimy zachować czujność i ostrożność. Zawsze sprawdźmy, kto przychodzi do naszych drzwi i bądźmy ostrożni w kontakcie z nieznajomymi. Jeśli nie mamy pewności, co do intencji takiej osoby, pod żadnym pozorem nie wpuszczajmy jej do domu, a o swoich podejrzeniach powinniśmy natychmiast powiadomić policjantów.

(KWP Opole /dk)

Powrót na górę strony